Російська агресія, фактично, змінює релігійну карту України, — Козловський

14 травня, 12:09
Суспільство
Російська агресія, фактично, змінює релігійну карту України, — Козловський - фото 1
Унаслідок російського вторгнення в Україні зруйновано та знищено близько 500 релігійних споруд, з яких 70% не підлягають відновленню. Крім релігійних будівель, Україна втрачає людей.

Про це в ефірі телеканалу freedom заявив релігієзнавець Ігор Козловський.

За його словами, в Україні дуже багато зруйновано молитовних будинків, синагог, мечетей і місць поклоніння різних конфесій.

“Ми не тільки втрачаємо велику кількість релігійних споруд різного призначення, ми втрачаємо людей, фактично, змінюється релігійна карта, ландшафт України через велику міграцію, особливо страждають релігійні меншини. Для Росії це не є якимось особливим знаком, який так чи інакше торкається їхнього уявлення про себе: якщо вони навіть обстрілювали та руйнували споруди тієї ж Свято-Успенської лаври на території Донецької області, а це, власне, один з оплотів, можна сказати, “русского мира”. Там гинули ченці, але це абсолютно ніяк не зупиняло російських окупантів, тому що насправді ніякої там релігійності немає”, — заявив Козловський.

Він зазначив, що риторика Патріарха Кирила являє собою апологію смерті та війни, а не християнську проповідь, не проповідь про любов, добро чи якісь цінності.

“Відбувається підміна понять, коли Церква вже не проповідує Христа, а фактично пропагує ідеологічні постулати так званого “русского мира”, — додав він.