«Російська ідеологія гірша за нацизм», - Глава УГКЦ

«Російська ідеологія гірша за нацизм», - Глава УГКЦ - фото 1
Ця війна сьогодні ведеться для того, щоб остаточно «вирішити» українське питання. Закликаю весь світ: не відводьте очей від України! Бо її рани можуть зцілити вас від ілюзій зони вашого комфорту, від вашої байдужості, від браку орієнтирів у ваших країнах і суспільствах. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 41-й день війни.

Цими днями Україна переживає свою Голгофу, своє розп’яття. «Прошу християн усього світу та всіх людей доброї волі, – закликав він, – не відвертати очей від страждання, приниження, смерті й ран України», – зауважив Блаженніший Святослав.

Перед очима всього світу постають жахливі кадри воєнних злочинів у містах і селах України. Буквально за кілька десятків кілометрів від центра Києва бачимо сотні тіл, убитих пострілом у потилицю. Ми бачимо рани українського народу.

«Коли ми питаємо, чому так сталося, за що були катовані, а потім страчені ці невинні люди, то, як розповідають свідки цих жахіть, лише за те, що вони були українцями, за те, що говорили українською мовою. Кожного запитували про його професію. Якщо хтось був учителем, то його відразу вбивали, бо вчив українською мовою, виховував українців. Якщо спортсмен, то був убитий, бо розвивав український спорт. Якщо митець чи режисер, то загинув, бо плекав українську культуру», – розповів духовний лідер.

«Ми бачимо, що ця війна Росії проти України має чітку ідеологічну основу – це було сказано в останні дні на найвищих рівнях російської влади. Ця війна є запереченням існування багатомільйонного українського народу», – вважає Блаженніший Святослав.

Патріарх Святослав закликає весь світ звернути увагу на злочини проти України, які гідні міжнародного трибуналу, бо такі дійства відбуваються сьогодні в усій Україні: у Рубіжному та Попасній на Донбасі, у Маріуполі на українському півдні.

«Промовляємо до сумління сучасної людини: зробімо все, щоб зупинити нову вбивчу ідеологію, яка приносить плоди на землях України та яка, можливо, є гіршою за нацизм. Ця ідеологія ще чекатиме свого Нюрнберзького процесу», – наголосив Предстоятель УГКЦ.