Російська Павославна Церква проповідує "релігійний фашизм", — релігієзнавець

01 серпня, 13:08
Суспільство
Російська Павославна Церква проповідує "релігійний фашизм", — релігієзнавець - фото 1
Релігієзнавець Юрій Чорноморець називає доктрину, яку під час війни проповідує Російська Православна Церква, "російським православним релігійним фашизмом".

"Це навіть не релігійний націоналізм і ніяк не стикується з Євангелієм і з традиційним православним вченням. Він повністю суперечить християнській доктрині", — вважає Юрій Чорноморець. Про це він сказав в ефірі "Українського радіо" повідомляє "Суспільне".

Чорноморець спростовує думку про те, що не треба осуджувати Кирила, бо це не єресь, адже такі патріотичні вчення були в минулому.

"Важливо наголосити, що ніколи в минулому не було відвертого фашистського вчення, яке передбачало би знищення сусідніх народів під різними псевдо православними гаслами. І це зараз сповідується церквою. Це надзвичайно небезпечна єресь і її необхідно засуджувати. Це буде засобом ідейної боротьби за розум всіх християн у світі", — підкреслює релігієзнавець.

Він впевнений, якщо православна Церква осудить офіційно фашистську позицію РПЦ, ніхто не буде сумніватись в діях Росії.

Він також нагадав, що Московський Патріарх Кирил вже декілька років не скликає архиєрейський Собор РПЦ, бо, на його думку, боїться, що його змістять. 3 000 християнських богословів вже пів року тому підписали декларацію і детально розібрали, що єресь "руського міра" це є єресь і засудили. Чорноморець вважає, богословське і християнське середовище готове сприйняти саме цей акт засудження і чекає на офіційні рішення.