Російська прокуратура просить ув'язнити на 3, 5 роки хлопця, який "за завданням СБУ" спалив Коран

20 лютого, 14:09
Суспільство
Російська прокуратура просить ув'язнити на 3, 5 роки хлопця, який "за завданням СБУ" спалив Коран - фото 1
Прокуратура під час дебатів у Вісаїтівському районному суді Грозного попросила засудити Микиту Журавеля, якого звинувачують у спаленні Корану, до трьох з половиною років позбавлення волі. Вирок оголосять 27 лютого.

Про це повідомляє Наша Ніва.

Микиту Журавеля затримали у травні 2023 року у справі про образу почуттів віруючих. Слідство вважає, що він за завданням українських спецслужб спалив Коран на тлі соборної мечеті у Волгограді, після чого передав відеозапис своїх дій співробітнику СБУ. Журавеля заарештували 22 травня, а за п'ять днів його доправили до СІЗО у Грозному.

У середині серпня уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова розповіла, що Журавель поскаржився на те, що у СІЗО Грозного його побив син голови Чечні, 15-річний Адам Кадиров. Пізніше Рамзан Кадиров підтвердив цю інформацію. Він також опублікував відео, на якому його син б'є Журавеля.

"Побив і правильно зробив", - заявив тоді Кадиров. Він порівняв людей, які посягають на Святе Письмо, з «мерзотами, які не хочуть, щоб у Росії всі жили пліч-о-пліч у мирі і розумінні».

Російські силовики не відреагували на побиття Журавеля. Кадиров-молодший після цього отримав шість орденів, звання Героя Чечні та посаду начальника відділу безпеки глави республіки.