Російський апеляційний суд залишив чинним вирок фігурантам бахчисарайської справи кримських мусульман

12 лютого, 14:23
Суспільство
Російський апеляційний суд залишив чинним вирок фігурантам бахчисарайської справи кримських мусульман - фото 1
Російський Апеляційний суд у м. Власіха відмовив у скарзі та залишив чинним рішення Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону щодо громадянського журналіста Амета Сулейманова, Рустема Сейтмеметова, рідних братів Сейтумера та Османа Сейтумерових.

Про це повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність», інформує КримРеалії.

Амет Сулейманов страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця, йому необхідно терміново зробити операцію із заміни серцевого клапана.

Протягом усього процесу захист намагався донести суду, що стосовно Амета Сулейманова не можна застосовувати подібний захід через стан його здоров'я.

Його захисниця Ліля Гемеджи вважає цей вирок смертним: «Засудили його вмирати. Ув'язнення для людини з таким діагнозом – це цинізм».

29 жовтня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону ухвалив вирок жителям Криму – фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Суд визнав їх винними за звинуваченням у «спробі насильницького захоплення влади», а також «в участі в терористичній організації» та виніс ухвалу про ув'язнення фігурантів у колонії суворого режиму.

За інформацією адвоката Едема Семедляєва, Сейтумер Сейтумеров отримав 17 років колонії суворого режиму, Осман Сейтумеров – 14 років, Амет Сулейманов – 12 років, Рустем Сейтмеметов – 13 років. Як повідомив адвокат, усі засуджені мають 3 роки та 6 місяців відсидіти спочатку у в'язниці.

Прокуратура АРК та Севастополя заявила, що російський вирок фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» – «чергова хвиля репресій, спрямована на дискредитацію корінного народу Криму».

Нагадаємо, правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями чотирьох кримчан, фігурантів третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.