Термінової медичної допомоги потребують уже 67 кримських політв’язнів, - правозахисниця

20 листопада, 12:00
Суспільство
Термінової медичної допомоги потребують уже 67 кримських політв’язнів, - правозахисниця - фото 1
Термінової медичної допомоги потребують уже майже 70 кримських політв’язнів, велика частина з яких ув’язнена у "справі Хізб ут-Тахрір".

Про це повідомила менеджерка проектів Центру прав людини ZMINA Вікторія Нестеренко, передає Укрінформ.

"Торік після того, як через ненадання медичної допомоги в російських в’язницях померли двоє кримських політв’язнів, Центр прав людини ZMINA провів дослідження цієї проблеми. Разом із партнерами з інших громадських організацій ми склали список ув’язнених за політичними мотивами кримчан, які критично потребували медичної допомоги й не отримували її. Але відтоді кількість таких політв’язнів значно збільшилася, і на сьогодні в цьому переліку вже 67 людей", - зазначила Нестеренко.

За словами правозахисниці, це стосується громадян України, які перебувають у незаконному ув’язненні за сфабрикованими кримінальними справами на території Кримського півострова, і тих, кого незаконно депортували на територію Росії для відбування покарання.

Нестеренко наголосила, що основною проблемою, з якою політв’язні стикаються за ґратами, є те, що їм систематично відмовляють у наданні медичної допомоги, зокрема людям з інвалідністю, людям похилого віку, тим, хто має хронічні захворювання чи зазнав тортур і набув серйозних захворювань унаслідок неналежних умов утримання.

Кожна людина, за її словами, так чи інакше хворіє - що у звичайному житті, що в ув’язненні. Проте в ув’язненні це відбувається набагато частіше, перебіг хвороб важчий, а ризик отримати нові супутні хвороби значно вищий, додала правозахисниця.

Кількість тих, хто потребує меддопомоги, збільшилась, деякі політв’язні перебувають у критичній ситуації. Це стосується таких політв’язнів, як Тофік Абдулгазієв, Ірина Данилович, Олександр Сізіков та Амет Сулейманов. Лише за останній місяць перелік хворих кримських політв’язнів поповнився двома іменами - Руслан Адбурахманов та Рустем Гугурик, а загалом у переліку на сьогодні вже 67 осіб, тобто на 22 людини більше, ніж у тогорічному списку.

"Це вкрай негативна динаміка, про яку ми говоримо як з українськими держорганами, так і з міжнародною спільнотою", - зауважила Нестеренко.