Російський диктатор розпорядився передати РПЦ одну з найвідоміших ікон з Третьяковської галереї

16 травня, 12:13
Держава
Російський диктатор розпорядився передати РПЦ одну з найвідоміших ікон з Третьяковської галереї - фото 1
Російський диктатор Володимир Путін наказав передати ікону "Трійця" Андрія Рубльова з Третьяковської галереї Російської Православної Церкви. Вона буде постійно виставлена у Троїцькому соборі Свято-Троїцької Сергієвої лаври.

Як повідомляє сайт РПЦ, один із найвідоміших творів російського мистецтва передано Церкві "у відповідь на численні прохання православних віруючих", передає Радіо Свобода.

У липні 2022 року Третьяковська галерея передавала ікону РПЦ на кілька днів, на святкування 600-річчя набуття мощей святого Сергія Радонезького.

Тоді проти різко виступала музейна спільнота, співробітники галереї, дослідники та реставратори побоювалися, що переміщення та зміна умов зберігання ікони зашкодять її. Стверджувалося, що після повернення роботи на ній було виявлено 61 пошкодження.

Прихильники передачі ікони Церкви зазначають, що вона зберігалася в Трійце-Сергієвій лаврі до XX століття і була експропрійована урядом, а отже, має бути повернена історичним власникам.

У травні стало відомо, що Державний Ермітаж передасть на 49 років на безоплатне користування раку канонізованого РПЦ князя Олександра Невського Санкт-Петербурзької єпархії. Директор музею Михайло Піотровський заявив, що зараз "сакральне значення пам'ятника важливіше за його художню цінність".