Російський суд ув'язнив на 12 і 17 років чотирьох фігурантів справи Хізб ут-Тахрір

31 травня, 16:21
Суспільство
Російський суд ув'язнив на 12 і 17 років чотирьох фігурантів справи Хізб ут-Тахрір - фото 1
Південний окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону оголосив вирок фігурантам «кримських мусульман» Рустему Мурасову, Джеббару Бекірову, Завуру Абдуллаєву та Рустему Таїрову.

Про це повідомив «Кримській солідарності» адвокат Еміль Курбедінов 31 травня, передає Радіо Свобода.

Усіх засуджених було заарештовано у справі «другої севастопольської групи Хізб ут-Тахрір». Бекірова засудили до 17 років позбавлення волі, решті дали по 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Перші чотири роки вони проведуть у в’язниці.

«Необґрунтований, незаконний вирок. Ці люди не злочинці, те, що вони робили – абсолютне добро, вони допомагали іншим сім’ям, приїжджали на суди, підтримували, у них була своя позиція, вони сповідували свою релігію», – заявив Курбедінов.

У серпні 2021 року російські силовики в Криму провели одразу п’ять обшуків у будинках кримських татар, після чого затримали активістів Рустема Мурасова та Рустема Таїрова, у Балаклавському районі Севастополя – Джеббара Бекірова, у Бахчисарайському районі – активіста Заура Абдуллаєва, у Сімферопольському – Рауме Февзієва.

Громадське об'єднання «Кримська солідарність» із посиланням на адвоката Олексія Ладіна повідомило, що затриманих кримських татар підозрюють у «створенні та участі у терористичній організації».

Президент України Володимир Зеленський тоді назвав «кричущим порушенням прав людини» ці обшуки і затримання кримських татар російськими силовиками, а в МЗС України висловили Росії протест.

Раніше в травні Південний окружний військовий суд Росії засудив кримськотатарського активіста, фігуранта «справи кримських мусульман» Ернеса Сейтосманова до 18 років колонії суворого режиму.