Російський суд засудив «фігуранта справи кримських мусульман» до 17 років в'язниці

Російський суд засудив «фігуранта справи кримських мусульман» до 17 років в'язниці - фото 1
Російський Південний військовий окружний суд оголосив вирок «фігуранту справи кримських мусульман» Азамату Еюпову, засудивши його до 17 років колонії суворого режиму.

Про це повідомляє "Крим.Реалії".

«Голова Кирило Кравцов у складі суддів Олексія Магомадова та Володимира Цибульника визнав Азамата Еюпова винним за звинуваченням в організації діяльності в терористичній організації та засудив його до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. 3 роки свого терміну підсудний має провести в суворіших умовах в'язниці, а потім його етапують до колонії для відбуття решти терміну покарання», – сказано в повідомленні.

17 лютого в Криму відбулися масові обшуки у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Совєтському районі Криму. Ленур Сейдаметов, Тимур Ялкабов, Азамат Еюпов, Яшар Шихаметов, Ернест Ібрагімов та Олег Федоров були доставлені в управління ФСБ Росії у Криму після проведення слідчих заходів за місцем проживання у їхніх будинках. Родичів слідчі ФСБ повдіомили, що затриманим ставлять у провину статтю 205.5 КК Росії. Затриманих звинувачують у причетності до діяльності релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії, яка діє без обмеження на рівні національних законодавств в Україні та багатьох країнах світу.

Додамо, Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.