Росія готує інформаційну кампанію проти України після ухвалення закону про "заборону" УПЦ МП, – керівник ЦПД

19 квітня, 14:50
Суспільство
Росія готує інформаційну кампанію проти України після ухвалення закону про "заборону" УПЦ МП, – керівник ЦПД - фото 1
Росія посилить активність в інформаційній сфері після того, як парламент ухвалить закон про так звану заборону УПЦ МП.

Про це на прес-конференції заявив керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко, передає LB.ua.

«Є певна інформація, що наш ворог, в тому числі, готує певні кампанії інформаційного впливу по церковній тематиці. І готує певні організації, які будуть медійно кричати у нашому інфополі в майбутньому (після можливого ухвалення закону про заборону УПЦ МП, – ред.). І це одна з загроз», – заявив він.

Друга загроза, з його слів, стосується використання церковної тематики в американському медійному просторі.

«Оскільки електорат MAGA, Дональда Трампа дуже сильно реагує на будь-які утиски християнства. Росіяни активно просувають наративи про УПЦ МП, що там начебто відбуваються утиски християнства. Але не розповідають, що саме російська армія руйнує церкви, в тому числі, УПЦ МП і вбиває священиків УПЦ МП. Тут наша задача – активніше просувати наративи, що це загроза не тільки внутрішньо українська, але вона є і назовні. І це не лише американський трек, а є ще і Європа. Це дуже важлива церковна історія, яка часто не публічна, але нею займаються наші спецслужби, моніторять усі ці загрози», – додав він.

Також Андрій Коваленко повідомив, що першу хвилю російської кампанії з дискредитації влади "Майдан-3" вдалося збити. Однак кампанія триває в західних медіа.