"Там, де Росія, приходить кінець релігійній свободі", - духовні лідери України звернулися до Радбезу ООН

"Там, де Росія, приходить кінець релігійній свободі", - духовні лідери України звернулися до Радбезу ООН - фото 1
"Росія катує «неправильних» православних, збиткується з католиків, ув’язнює мусульман, репресує протестантів, переслідує Свідків Єгови". Звернення Глав Церков і релігійних організацій України до учасників засідання Ради Безпеки ООН 17 січня 2023 року озвучив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

У документі наголошується, що війна принесла віруючим "величезні страждання, а свобода людей, їхні релігійні переконання фактично стали первісною мішенню російських окупантів". За одинадцять місяців вони зруйнували або розграбували понад 270 церков і релігійних будівель, убили й замучили до смерті десятки священнослужителів.

"Куди б не прийшла росія, свобода віросповідання закінчується", - зазначають лідери Церков і релігійних організацій України.

Звернення глав Церков і релігійних організацій до учасників засідання Ради Безпеки ООН 17 січня 2023 року

Вельмишановні пані й панове,

Ми, представники релігійних організацій України, звертаємося до вас від імені мільйонів своїх вірних, які під російськими ракетами й снарядами моляться, трудяться і захищають найцінніший Дар Божий – життя на нашій землі, права людей та їхню гідність.

Війна принесла цим людям колосальні страждання, причому свобода людей, їхні релігійні переконання ставали чи не першою мішенню російських окупантів. За одинадцять місяців ними зруйновано чи сплюндровано понад 270 храмів і сакральних споруд, вбито і замордовано десятки священнослужителів. Всюди, куди приходить Росія, приходить кінець релігійній свободі. Там, де Росія, там катують «неправильних» православних, збиткуються з католиків, ув’язнюють на немислимі навіть у радянські часи терміни за релігійні переконання мусульман, примушують протестантів тікати за кордон від неминучих репресій, переслідують Свідків Єгови.

Тому наші вірні б’ються на фронті, крім іншого, ще й за те, щоби Україна й надалі залишалася країною, де за всю історію її незалежного існування не було закрито жодного молитовного будинку, де кожний має право вірити у те, що він вважає гідним віри, де релігійні меншини почуваються так само комфортно, як і Церкви, що об’єднують мільйони вірян. Де, зрештою, завжди знаходили прихисток переслідувані на релігійному ґрунті з багатьох країн, а досягнення України у сфері свободи совісті є визнаними у всьому світі.

Ми користаємося нагодою звернутися до міжнародної спільноти, щоби вона почула наш заклик: найбільше, що можуть зробити народи заради утвердження свободи совісті в Україні, ‒ це допомогти українцям вистояти проти російської навали, яка несе смерть, рабство, темряву і релігійні утиски.

  • Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Блаженніший Епіфаній
  • Глава Української Греко-Католицької Церкви Верховний Архієпископ Києво-Галицький Блаженніший Святослав
  • Голова Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів Валерій Антонюк
  • Муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов
  • Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов
  • Правлячий Єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький
  • Президент Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня Станіслав Носов Президент Об'єднання юдейських релігійних організацій України, головний рабин Києва і України Яків Дов Блайх