Росія не «третій Рим», а «новий Сарай», - архиєпископ ПЦУ про імперські міфи Московії

Росія не «третій Рим», а «новий Сарай», - архиєпископ ПЦУ про імперські міфи Московії - фото 1
Росія від давніх часів коригувала власну історію на догоду сучасній політичній потребі.

Про це інтерв'ю Фактам розповів речник ПЦУ архиєпископ ПЦУ Євстратій Зоря.

"Навіть торкаючись Хрещення Русі-України. Є дуже цікавий історичний документ — книга, яка описує подорож до Москви Антіохійського Патріарха Макарія в середині XVII століття. В Україні це були часи Богдана Хмельницького, в Московії — царя Олексія Михайловича. У цій книзі можемо прочитати, наприклад, про те, що в Московії офіційно розповідали про правлячу династію Романових — нібито вони є прямими нащадками римського імператора Октавіана Августа. Або, показуючи гостям гробницю митрополита Петра в московському Успенському соборі, розповідали про те, що Петро є той самий митрополит, який за князя Володимира охрестив Київ, потім Москву, у Москві помер і похований: «Ось його гріб як доказ». А те, що між подіями 988 року та смертю митрополита Петра, яка сталася у 1325 році, минуло майже три з половиною століття (!), гостям знати було не обов’язково", - зазначив єрарх.

За його словами, Московія завжди виводила своє коріння з давнішої, ніж вона насправді є, історії.

"Тому що історія московської державності реально починається з часів Івана Калити і має своє коріння у Золотій орді", - заявиви він.

"Отже, історично два наших народи є сусідніми. В певні часи ми жили в межах однієї держави, але це абсолютно не означає нашої тотожності. Адже навіть у сучасній Російській Федерації є багато народів (наприклад, татари, башкири, удмурти та інші), які століттями живуть в одній з росіянами державі, але ніхто не вважає їх однією нацією. Єдність українців і росіян — імперський міф, покликаний підтримувати загарбницьку політику Москви щодо України та її амбіції. Бо без Києва, без нашої історії, яку Кремль привласнює, коріння Росії не в європейській традиції, а в азійській автократії, якою була Золота орда. І Москва не «третій Рим», а «новий Сарай» (поволзька столиця Золотої орди)", - додав речник ПЦУ.