Росія продовжує катувати священиків та знищувати українські храми, – доповідь ІРС

29 березня, 13:04
Суспільство
Росія продовжує катувати священиків та знищувати українські храми, – доповідь ІРС - фото 1
Впродовж повномасштабного вторгнення в Україну російські війська знищили або пошкодили щонайменше 630 церков, молитовних будинків та інших релігійних споруд.

Такі нові дані Інститут релігійної свободи оприлюднив у доповіді «Вплив російського вторгнення на релігійні громади в Україні».

Дослідження ІРС містить результати моніторингу і опитувань про становище українських релігійних спільнот на територіях, окупованих Росією.

Зазначається, що від російських репресій особливо потерпали громади Євангельських протестантських Церков (баптистів, п’ятидесятників, адвентистів тощо), а також Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви.

Крім того, окупаційна влада проголосила «ворогами народу» та «екстремістами» віруючих Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормонів) і Свідків Єгови. Це унеможливило здійснення релігійними меншинами будь-якої діяльності на цих підконтрольних Росії територіях, а їхнє майно було незаконно конфісковане.

Цілеспрямованих репресій зазнали й релігійні громади на українському півострові Крим, окупованому Росією з 2014 року. Зокрема чимало представників мусульманських спільнот з-поміж проукраїнськи налаштованих кримських татар, а також Свідків Єгови було засуджено на довготривалі тюремні терміни через надумані звинувачення в екстремізмі.

Протягом 2023 року істотно збільшилися масштаби руйнувань релігійних споруд у південних областях України. Ряд храмів було затоплено внаслідок підриву російськими військами греблі Каховської гідроелектростанції 6 червня 2023 року, що є окремим воєнним злочином і потенційно − актом екоциду. Крім того, Росія й далі обстрілює ракетами та дронами-камікадзе цивільну інфраструктуру в майже всіх регіонах України, від чого страждають релігійні споруди навіть у віддалених західних областях країни.

За конфесійною ознакою від російської агресії постраждало найбільше православних храмів – загалом щонайменше 246. Із них найбільше храмів належали Українській Православній Церкві, афілійованій із Московським Патріархатом, – щонайменше 187.

Також було зруйновано 59 храмів Православної Церкви України.

Великим є масштаб руйнувань і пограбувань молитовних будинків Євангельських Церков – загалом щонайменше 206. Із них найбільше постраждали церкви Християн віри євангельської – 94, молитовні будинки Євангельських християн-баптистів – 60, а також споруди Церкви адвентистів сьомого дня – 27.

Доповідь українською: https://bit.ly/2024-IRF-Report-Ukraine-ua
Доповідь англійською: https://bit.ly/2024-IRF-Report-Ukraine-en