Росія продовжує суди над кримськими татарами щодо “справи Хізб ут-Трахір” – Денісова

27.07.2021, 09:37
Держава
Російська Федерація проведе три судових засідання у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону щодо причетності кримських татар до “справи Хізб ут-Трахір”.

Про це у своєму Telegram каналі повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Прямий.

За її словами, Москва звинувачує мешканців окупованого Криму у причетності до дільності і “Хізб ут-Тахрір” – міжнародної релігійно-політичної організації, визнаної в Росії терористичною, але діючої без обмежень на рівні національних законодавств багатьох країн світу, у тому числі й України.

Денісова зазначила, що 27 липня відбудуться судові засідання щодо:

– Еміля Зіядінова, вчителя фізкультури. “Його безпідставно ув’язнили за активну громадянську позицію щодо незаконного переслідування кримських татар”, – заявила омбудсмен.

– учасників так званої “другої сімферопольської групи”, до якої входять Тофік Абдулгазієв, Владлен Абдулкадиров, Іззет Абдуллаєв, Меджит Абдурахманов та Білял Аділов.

– учасників так званої “третьої бахчисарайської групи”, до якої входять Сейтумер Сейтумеров, Рустем Сейтмеметов, Амет Сулейманов та брати Осман та Сейтумер Сейтумерови.

“РФ вдається до цинічних переслідувань з метою припинення релігійної діяльності кримських татар, а також придушення громадянської активності жителів анексованого Криму”, – підкреслила Людмила Денісова.

Вона також закликала генерального консула України в Ростові-на-Дону Тараса Малишевського, міжнародні правозахисні організації відвідати незаконні судилища задля недопущення порушення прав незаконно утримуваних громадян України, а також сприяння забезпеченню права на захист і справедливий суд.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що за політичними мотивами Росія переслідує майже сотню кримських татар.