Росіяни бояться запросити Папу, - Андрій Юраш

Росіяни бояться запросити Папу, - Андрій Юраш - фото 1
Папа Римський Франциск збирається відвідати Москву та Київ. Також є ймовірність, що він зустрінеться із Московським Патріархом Кирилом, який виправдовує звірства росіян. Зустріч може відбутися у Казахстані. Востаннє вони бачились у 2016 році на Кубі.

Про це 24 каналу розповів Андрій Юраш – надзвичайний і повноважний посол України у Ватикані.

"Вони готові були цьогоріч зустрічатися у Лівані – на нейтральній території. Зараз йде велике обговорення, чому ми намагаємось запобігти зустрічі Папи і Патріарха Кирила у Казахстані у вересні 2022 року", – сказав посол.

Московський священнослужитель прийняв запрошення від країни взяти участь у традиційній зустрічі релігійних лідерів.


За його словами, для росіян загалом і Російської Церкви контакт із Папою – це лише інструмент використовувати Святий Престол лише у цілях своєї зовнішньої репрезентації та зовнішньої політики.

Разом з тим вони бояться запросити Папу в Росію. Для цього ще від початку 1990-х років вигадували безліч причин.

Візит Папи безпосередньо до Росії для них – це надзвичайно критична ситуація. У сенсі позиції Російської Церкви, – наголосив Юраш.

Він пояснив, що їхня Церква – як інструмент політики і впливу російської держави на усі зовнішні моменти, пов'язані із представленням держави, – може створити певний дискомфорт. Тому вони не допускають рівнозначних стосунків.

Нагадаємо, Папа Франциск після візиту в Канаду хоче відвідати Москву і Київ.