Росіяни закатували священнослужителя ПЦУ на Херсонщині (оновлено)

15 лютого, 20:28
Суспільство
Росіяни закатували священнослужителя ПЦУ на Херсонщині (оновлено) - фото 1
Сьогодні у першій половині дня стало відомо, що окупанти в смт. Каланчак Херсонської області вбили настоятеля та будівничого храму Всіх святих землі української протоєрея Степана Подольчака.

Про це з посиланням на очевидців та спецслужби повідомив єпископ Херсонський та Каховський Борис (Харко).

Єпископ Херсонський і Таврійський ПЦУ Никодим (Кулигін) уточнив інформацію: о. Степана не розстріляли (як було спочатку повідомлено), а закатували до смерті.

Як розповіла ЦЖР Світлана Фоміна, начальниця Каланчацької селищної військової адміністрації, два дні тому, 13 лютого, російські окупанти вдерлися до помешкання 59-річного о. Степана Подольчака в Каланчаку, настоятеля місцевого храму ПЦУ, і вивезли в невідомому напрямку. 15 лютого його дружині зателефонували і «запросили» підійти опізнати тіло померлого чоловіка.

Як розповідає владика Борис, в цей день у 1998 р. о. Степан був висвячений Патріархом УАПЦ Димитрієм на священика і з того часу самотужки вибудовував і храм, і громаду тепер вже Православної Церкви України. Духовну освіту здобував у Колегії Патріярха Мстислава м. Харкова. До священства тривалий час був дяком-псаломщиком на Львівщині.

«За ревне служіння в умовах окупації Предстоятель благословив нагородити найвищою нагородою - правом носіння митри ще восени 2022 р. після звільнення Херсона. На жаль, через окупацію нагорода ще не була вручена. Нині о. Степан пішов по нагороду вічну від нашого пастиреначальника Христа, — зауважує владика Борис і просить про молитву за покійного. — Прошу молитов за упокій убієнного українського священика митрофорного протоєрея Степана, а також прошу про молитву за згорьовану дружину Галину, дітей та онуків, щоби Господь укріпив їх у горі та зберіг від безбожних посіпак. Хай Господь прийме душу убієнного протоєрея Степана в оселі праведників та за молитвами усіх святих землі української дарує нам якнайшвидшу перемогу над ордою».