Росіяни відмовляють у лікуванні засудженому у справі кримських мусульман Джемілю Гафарову

31.01.2023, 17:17
Держава
Росіяни відмовляють у лікуванні засудженому у справі кримських мусульман Джемілю Гафарову - фото 1
Засудженому на 13 років позбавлення волі у справі кримських мусульман кримчанину Джемілю Гафарову відмовляють у проведенні медичного обстеження.

Про це громадське об'єднання «Кримська солідарність» повідомив адвокат Гафарова Еміль Курбедінов, передає Крим.Реалії.

«Він каже, що йому дуже зле, двічі на день бувають напади; вчора в нього нарешті взяли кров на аналізи, але вже другий день кров не відносять до МОТБ (будівля розташована поряд). Каже, що намагаються дати якісь ліки, але щоб їх пити – потрібна консультація лікаря щодо нирок, у нього ниркова недостатність, а те, що дають від серця – може позначитися на нирках. Він навіть не встає, коли говорить», – повідомив Курбедінов.

Сам Джеміль Гафаров вважає, що лікування йому надавати не мають наміру і вже чекає на етап до російської колонії.

«Виживу я на етапі чи ні – незрозуміло. Як мене будуть місяцями етапувати? Їхати буде дуже важко», – цитує Гафарова «Кримська солідарність».

13 січня «Кримська солідарність» із посиланням на правозахисний офіс кримських адвокатів повідомляла, що стан здоров'я засудженого у справі кримських мусульман політв'язня Джеміля Гафарова «різко погіршився».

За словами дружини ув'язненого Разіє Гафарової, у 2017 році, до порушення кримінальної справи, він переніс інфаркт міокарда. Того ж року йому діагностували хронічну ниркову недостатність із порушенням фільтрації нирок. Політв'язень потребує регулярного діалізу нирок, який в умовах СІЗО проводити неможливо.

Російська ФСВП публічно не коментує інформацію адвокатів і рідних Гафарова.

11 січня кримських татар Аліма Карімова, Сейрана Муртазу, Ерфана Османова, Джеміля Гафарова та Сервета Газієва, звинувачених у «справі кримських мусульман», російський суд засудив до 13 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Алім Карімов, Сейран Муртаза та Ерфан Османов були затримані після обшуків співробітниками ФСБ, МВС Росії та Росгвардії у будинках кримськотатарських активістів 27 березня 2019 року. Загалом тоді було затримано 24 особи. 27 і 28 березня 2019 року російський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.