Російська Православна Церква підтримала Каддафі

10.03.2011, 16:49
Російська Православна Церква підтримала Каддафі - фото 1
У РПЦ вирішили, що влада має право придушувати заколоти силою, тому дії Муаммара Каддафі є виправданими.

kadafy.jpgУ РПЦ підтримали та схвалили дії Муаммара Каддафі, заявивши, що влада має право придушувати заколоти силою. Таку заяву зробив відомий своїми скандальними ініціативами протоєрей Всеволод Чаплін. При цьому, як передає ТСН, священнослужитель зауважив, що заколоти потрібно відрізняти від народних повстань, запропонувавши виконувати цю функцію спецслужбам та інтелектуальній еліті.

Таким чином Чаплін прокоментував висловлювання одного з ідеологів прокремлівського руху "Наші", глави його православного спрямування Бориса Якеменко, який підтримав жорстокі дії Муаммара Каддафі по відношенню до повсталих лівійців.

На думку глави синодального відділу РПЦ протоєрея Всеволода Чапліна, держава має право застосовувати силу для придушення заколотів.

"Бувають ситуації, коли держава може застосувати силу, наприклад, пригнічуючи заколоти - саме заколоти, а не народні повстання – змови, спробу всупереч волі народу підпорядкувати його зовнішній силі. Коли таке відбувається, влада за підтримки суспільства повинна відповідати силою на силу", – заявив протоєрей.

Чаплін пояснив, що межу між заколотом і народним повстанням необхідно встановлювати в кожній ситуації окремо. За словами представника РПЦ, народне повстання - це "відображення глибоких суперечностей у житті суспільства", коли влада не виконує свої обов'язки, і люди не можуть більше жити при ній. Бунтівники або змовники, навпаки, діють не тільки проти волі влади, а й проти волі народу, і в такій ситуації "суспільство з допомогою влади має вміти себе захистити". "Якщо вони себе захистити не вміють, то горе їм", – заявив протоєрей.

На питання про те, як визначити в людях, які вийшли на вулиці, учасників народного повстання або бунтівників, протоірей відповів, що "для цього є громадські та державні установи: поліція і спецслужби, а також та частина інтелектуальної еліти, яка здатна викрити змову чи заколот і назвати речі своїми іменами".

Протоієрей відзначив, що народні повстання траплялися у світі багато разів. Один з яскравих прикладів – "те, що відбувалося нещодавно в Єгипті". Інша ситуація, на думку представника РПЦ, мала місце в Росії в 1917.