"Розчерком пера перекроїв кордони Помісних Церков”, - Іларіон (Алфеєв) вкотре звинуватив Патріарха Варфоломія

"Розчерком пера перекроїв кордони Помісних Церков”, - Іларіон (Алфеєв) вкотре звинуватив Патріарха Варфоломія - фото 1
Критика дій Патріарха Варфоломія в Україні прозвучала сьогодні з Москви на Міжнародній науково-практичній конференції УПЦ МП у Києві, на якій обговорюють тему: "Соборність Церкви" та “криза у світовому православ’ї, спричинена діями Константинопольського Патріархату в Україні”.

До учасників конференції з Москви звернувся Митрополит Волокаламський РПЦ Іларіон (Алфеєв). Він услід за Предстоятелем УПЦ МП Митрополитом Онуфрієм також поставив під сумнів першість Вселенського Патріарха і звинуватив Патріарха Варфоломія в тому, що він "розчерком пера скасував багатомільйонну Церкву". Промову митрополита Іларіона поширив офіційний сайт УПЦ МП.

Митрополит Алфеєв, зокрема, заявив:

"Коли ж у 1054 році стався розрив спілкування між Константинополем та Римом, першість у сім’ї Східних Православних Церков як би автоматично перейшла до Константинополя. Але то була першість честі, а чи не влади, і Патріарх Константинопольський сприймався як «перший серед рівних».

Нині ж богослови з Константинопольської Церкви стверджують, що він «перший без рівних». Що він може на свій розсуд перекроювати кордони Помісних Церков. Що він може вторгатися у межі Помісних Церков, наводити там свої порядки та влаштовувати свої ставропігії. Що для всіх Церков він є найвищою апеляційною інстанцією. Що він може розчерком пера скасувати багатомільйонну Церкву, що має понад сто єпископів, понад дванадцять тисяч парафій, понад двісті п’ятдесят монастирів, і передати її права та найменування розкольницькій структурі. Що він може оголосити самосвята законним єпископом і «повернути сан» людині, яка ніколи такого сану не мала або втратила його через впадання в розкол...

Загрози єдності Православ’я, які випливають із дій Константинопольського Патріарха, вимагають широкого соборного осмислення з боку єрархів, кліриків, чернечих та мирян".