Розгляд законопроекту про "заборону діяльності РПЦ в Україні" можуть відкласти до липня (оновлено)

24 травня, 08:55
Держава
Розгляд законопроекту про "заборону діяльності РПЦ в Україні" можуть відкласти до липня (оновлено) - фото 1
За даними джерел Суспільного, розгляд законопроекту №8371 "Про захист національної й громадської безпеки, прав і свобод людини у сфері діяльності релігійних організацій", можуть відкласти до липня. Наразі депутати продовжують збирати підписи “за” голосування по ньому в другому читанні.

Про це повідомляє Суспільне.

21 травня, вимагаючи розгляду законопроекту, фракція “Європейської Солідарності” блокувала трибуну парламенту. На погоджувальній раді парламентарі дійшли домовленості, як тільки зберуть 226 підписів “за” — законопроект винесуть на голосування.

Як пояснив Суспільному голова парламенту Руслан Стефанчук, зробили це для того, щоб законопроект був точно ухвалений, а не провалений.

За словами нардепа Миколи Княжицького, фракція “Європейська Солідарність”, до якої він належить, станом на 23 травня зібрала 120 підписів “за”.

“Суть в тому, що всі фракції, крім колишнього ОПЗЖ — за. Більшість “Слуг народу” — за. Значна частина “Слуг народу” проти. Це адепти московської церкви. Але колишні ОПЗЖ шантажують більшість “Слуг народу”, щоб вони не виносили це. Бо вони тоді не будуть голосувати за інші закони, які ми не підтримуємо, а їм треба провести”, — розповів Княжицький.

Він додав, що розраховує, що все ж зможуть переконати представників монобільшості проголосувати за цей законопроєкт.

Представниця фракції “Слуги Народу” Євгенія Кравчук роповіла, що її фракція теж збирає підписи депутатів, формуючи свій список “за”. Кравчук сказала, не може повідомити точної кількості зібраних голосів, але припускає, що процес збору підписів не завершиться цього тижня.

“Я думаю, що треба буде трошки більше часу, бо зараз багато колег в ПАРЄ у відрядженні, і вони мусять це зробити особисто”, — сказала Кравчук.

Говорячи про загальну кількість зібраних підписів депутатами різних фракцій, Кравчук сказала, що вже точно є більше, ніж 150 підписів.

“Я не можу сказати, що це вже 200 є, але це між 150 і 200. Це, якщо говорити про всі фракції. Наскільки я знаю, то, мабуть, тільки ці групи, які утворилися після розвалу ОПЗЖ, не дають голосів”, — сказала Кравчук.

При цьому джерело Суспільного в “Слузі народу” підтвердило тиск на парламентарів із боку депутатів колишньої ОПЗЖ та припустило, що розгляд законопроєкту про заборону релігійних організацій можуть відкласти до липня через візит іноземних гостей.

“Загалом є тиск, особливо на депутатів мажоритарників в тих регіонах, де багато приходів УПЦ МП” — зазначило джерело.

Нагадуємо, що згідно з найновішою версією законопроекту реєстр. №8371, назва якого тепер звучить "Про захист національної й громадської безпеки, прав і свобод людини у сфері діяльності релігійних організацій", в Україні має бути заборонена діяльність РПЦ, а діяльність релігійних організацій, афілійованих з РПЦ, "не допускається і може бути припинена у встановленому законом порядку".

Повний текст статті законопроекту:

Стаття 3. Іноземні релігійні організації, діяльність яких в Україні заборонена

1. Діяльність Російської православної церкви в Україні заборонена.

2. Діяльність релігійних організацій, афілійованих із іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до частини першої цієї статті, у тому числі безпосередньо або як складова частина іншої релігійної організації, або за наявності інших ознак, встановлених статтею 51 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», не допускається і може бути припинена у встановленому законом порядку.

Перелік релігійних організацій в Україні, афілійованих (пов’язаних однією чи декількома ознаками, визначеними статтею 51 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації») з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, затверджується наказом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.

У випадку, встановленому законом, діяльність в Україні іноземної релігійної організації, що знаходиться в державі, яка визнана такою, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до Закону, припиняється з дня набрання чинності цим Законом або законом про внесення відповідних змін до цього Закону.