• Головна
  • Новини
  • Розпочалася європейська естафета «Вифлиємського вогню миру»...

Розпочалася європейська естафета «Вифлиємського вогню миру»

14.12.2015, 10:36
Розпочалася європейська естафета «Вифлиємського вогню миру» - фото 1
У суботу, 12 грудня 2015 р., делегації скаутських організацій з усієї Європи отримали у Відні «Вифлеємський вогонь миру», який вже 29 раз поспіль запалили на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Раніше цей вогонь вже передали до Північної Америки.

У суботу, 12 грудня 2015 р., делегації скаутських організацій з усієї Європи отримали у Відні «Вифлеємський вогонь миру», який вже 29 раз поспіль запалили на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Раніше цей вогонь вже передали до Північної Америки.

За повідомленням Радіо Ватикану, щороку організатори акції обирають австрійську дитину, яка їде з делегацією до Святої Землі, щоб запалити лампадку зі світильника, який безперервно палає у печері народження Ісуса Христа. Цього року «Дитиною миру» обрано Нікласа Думхарта з містечка Санкт-Ґеорген-ан-дер-Ґузен, а зважаючи на ситуацію на Близькому Сході, лампадку 23 листопада запалила місцева 9-ти річна дівчинка з Вифлеєма, яка передала вогонь австрійській делегації.

вогонь_2.jpg

Десятирічний Ніклас Думхарт став «Дитиною миру» з огляду на свою прихильність до ближніх. Учень четвертого класу місцевої школи, він заприятелював з однокласником-біженцем, що разом з родиною прибув з Афганістану. Більшість свого вільного часу хлопчик проводить зі своїм другом, допомагаючи йому вивчати німецьку мову та робити домашні завдання. Ніклас каже: «Для мене є ясним: якщо хтось потребує допомоги, я повинен йому допомогти».

Ніклас живе разом зі старшою сестрою, батьками та бабусею в Санкт-Ґеорген-ан-дер-Ґузен, де разом зі своїм приятелем-афганцем також виступає за місцевий дитячий футбольний клуб. Його мрією є після закінчення школи стати лікарем, щоб, за його словами, «допомагати іншим».

Під час суботньої церемонії у Відні Ніклас передав вогонь миру разом з своїм посланням миру представникам скаутських організацій, в тому числі і з України, які рознесуть його до всіх куточків Європи. Хлопчик також здійснить подорож до Риму, щоб особисто передати «вогонь миру» Папі Францискові.

Вифлеємський вогонь миру постійно горить у Вифлеємі, у базиліці, яка стоїть на місці народження Ісуса Христа. Перша згадка про Вифлеємський вогонь датована XII століттям. Тоді один із учасників Хрестових походів привіз це Світло з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких. Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц, щоб донести символічне світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом – у лікарнях, дитячих будинках і т.п. Цю благородну справу взяли в свої руки австрійські скаути і від 1988 року з допомогою скаутської естафети Вифлиємський вогонь почав мандрувати світом, спочатку тільки Європою, а тепер, у різдвяний час, він палає на всіх континентах.

Вогонь миру передають з рук у руки, з одного скаутського осередку до іншого, долаючи кордони країн. З Австрії через Польщу та Словаччину, в середині грудня вогонь потрапляє і в Україну, де ним піклуються скаутські організації України, як от Пласт, Організація Українських Скаутів, Католицьке Скаутство Європи та інші. Вифлиємський вогонь розповсюджуть по церквах, лікарнях, сиротинцях, його передають представникам владних структур, а вірні можуть взяти його до своїх домівок, щоб запалити різдвяну свічку та передати іншим.