Розпочали роботу ювілейні «Успенські читання»

28.09.2010, 12:54
Розпочали роботу ювілейні «Успенські читання» - фото 1
У Києві від 27 до 30 вересня відбуватимуться десяті міжнародні Успенські читання на тему «Свято: вдячність, звільнення, єднання».

Успенські читанняexklusiv.gifУ Києві від 27 до 30 вересня відбуваються десяті міжнародні Успенські читання на тему «Свято: вдячність, звільнення, єднання». Успенські читання стали нагодою для науковців з багатьох країн світу здійснити ґрунтовне обговорення конкретної богословської теми.

Про «Успенські читання» у своєму блозі на РІСУ пише Юрій Чорноморець, шеф-редактор Богословського порталу. «Успенські читання – це місце повноцінного богословського діалогу», — наголосив він. Діалог, за словами Юрія Чорноморця, відбувається «в толерантній формі». «А найважливіший діалог — це діалог богословів і релігійних філософів із живим слухачем, який зацікавлений у СЛОВІ», — додає він

У програмі заходу заплановані зібрання, круглі столи, обговорення доповідей та презентації книг духовенства, релігієзнавців та богословів.

Пленарне засідання конференції розпочали зі слів привітання та доповідей архиєпископа Білоцерківського і Богуславського УПЦ Митрофана (Юрчука), Митрополита Мінського і всієї Білорусі Філарета, архиєпископа Бориспільського УПЦ Антонія (Паканича), архиєпископа Івана Юрковича, о. Мілана Жуста, представника Папської ради зі сприяння єдності християн, та єпископа Макарівського УПЦ Іларія (Шишковського).

У конференції також візьмуть участь науковці із таких країн, як Франція, Німеччина, Бельгія, Польща, Росія, Італія. Серед закордонних гостей будуть брат Рішар з Франції, Йоханнес Ольдеман і Карл Хрістіан Фельмі Німеччини, Жорж Ніваь з Женеви (Швейцарія), ігумен Міхаїл Ван-Парейс з Бельгії, Марек Кіта з Польщі, Міхаїл Віталєвіч Шкаровский, Ірина Багратіон-Мухранелі, священик Георгій Бєлькінд Росії, Єнцо Бьянкі й Адальберто Майнарді з Італії та інші.

У стінах Київської Духовної Семінарії 29 вересня за круглим столом духовенство та богослови матимуть нагоду поспілкуватись з Митрополитом Володимиром, Предстоятелям УПЦ, на тему «Православне богослов’я в Україні: сучасний стан і перспективи».

Також у Митрополичому домі, що на території Софії Київської, 30 вересня свої доповіді представлять протодиякон Димитрій Болгарський на тему «Свято у літургійному богослов’ї», священик Георгій Бєлькінд – «Трисвята Євхаристія», Ірина Багратіон-Мухранелі – «Античне коріння грузинської традиційної культури», а про «Свято в іконографії Софії Київської» розкажуть Надія Нікітенко та В’ячеслав Корнієнко. Пам’яті відомого українського філософа Сергія Кримського буде присвячена доповідь Марини Новікової «Проводи у безсмертя: свято зі сльозами на очах» у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». Зустріч учасників «Успенських читань» під назвою «Міжнародний науково-мистецький журнал на сцені “Collegium”»відбудеться у Будинку актора 30 вересня.

На 1 вересня запланована презентація книги Валентина Сільвестрова «Дочекатись вулиці. Лекції – бесіди. За матеріалами зустрічей, організованих Сергієм Пілютіковим» у Концертному залі Спілки композиторів України.

Детальний опис програми «Успенських читань» читайте на РІСУ.

Світлина зі сайту "Православіє в Україні"