РПЦ анексувала частину Запорізької єпархії УПЦ МП

13 березня, 09:25
Православні
РПЦ анексувала частину Запорізької єпархії УПЦ МП - фото 1
У Даниловому монастирі в Москві 12 березня 2024 року Патріарх Кирил очолив чергове засідання Синоду РПЦ, на якому оприлюднив рішення про анексію частини Запорізької єпархії УПЦ МП, яка знаходиться на тимчасово окупованій території України.

Синод РПЦ мотивує свої дії зверненнями священнослужителів, ченців і мирян з тимчасово окупованих територій Запорізької області. Ці звернення нібито свідчать про те, що митрополит УПЦ (МП) Лука (Коваленко), через лінію фронту, не може повноцінно виконувати свої архипастирські обов’язки.

У зв’язку з цим в РПЦ постановили:

1. Доручити тимчасове управління парафіями та обителями на територіях Веселівського, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського та Михайлівського районів, а також міст Мелітополь та Енергодар Запорізької області керуючому Бердянською єпархією РПЦ.

2. З метою їх “державної реєстрації” в РФ, як релігійних організацій приписати згадані парафії та обителі до Бердянської єпархії РПЦ.

3. За богослужіннями в згаданих парафіях і обителях підносити ім’я керуючого Бердянською єпархією РПЦ слідом за іменами Патріарха Московського Кирила і митрополита Луки (Коваленка).

4. При зміні зовнішньої ситуації повернутися до питання про порядок управління згаданими парафіями та обителями, а також їхнього правового становища.

5. Вважати такими, що не були, до додаткового розгляду справи, заборони або адміністративно-дисциплінарні заходи на адресу священнослужителів, якщо такі мали місце або настануть у зв’язку з підписанням звернень до Патріарха Московського, або організацію підписання таких звернень.

Додамо, 27 грудня 2023 року, під час засідання Синоду РПЦ, було ухвалено подібне рішення про анексію частини Херсонської єпархії УПЦ МП, що знаходиться на території тимчасово окупованої частини Херсонської області.