РПЦ буде відновлювати в Україні екзархат або переведе під своє підпорядкування окремі єпархії, - архимандрит Кирило (Говорун)

РПЦ буде відновлювати в Україні екзархат або переведе під своє підпорядкування окремі єпархії, - архимандрит Кирило (Говорун) - фото 1
Сьогодні під час Літургії митрополит Онуфрій поминав Предстоятелів інших Церков (окрім тих, з ким раніше синод УПЦ МП розірвала стосунки). Це суттєвий прогрес у тому процесі самопроголошення незалежності, який розпочався 27 травня.

Про це у себе на Фейсбуці написав богослов, архимандрит Кирило (Говорун)

"Це також вихід далеко за рамки патріаршої грамоти 1990 р. про самоуправління, яку помилково називають Томосом і до якої УПЦ трохи маніпулятивно апелює. Та грамота передбачала, що спілкування УПЦ зі світовим Православʼям здійснюється через РПЦ", - заявив він.

Архимандрит Кирило вважає, що поминання митрополитом Онуфрієм Патріарха Кирила разом з іншими Предстоятелями є декларацією того, що УПЦ МП відтепер спілкується зі світовим Православʼям без посередників.

Далі, на його думку, УПЦ МП повинна скасувати необхідність затвердження обраного митрополита Київського Московським Патріархом.

"Побачимо, як ця процедура буде прописана у новому статуті", - зазначив богослов.

Він нагадав, що колишній Предстоятель УПЦ МП теж поминав Предстоятелів інших Церков під час Богослужіння.

"Коли у жовтні 2008 року на Фанарі відбувався синаксис Предстоятелів, саме тоді було створено прецедент поминання Митрополитом Київським усіх Предстоятелів. Це було у присутності навіть Патріарха Олексія. Тоді митрополит Володимир помʼянув його разом з іншими. Я памʼятаю, як розлютило це московську делегацію, але проковтнули. Як, здається, вони змушені проковтнути і теперішній демарш УПЦ", - наголосив архимндрит.
"Але реакція з Москви все одно буде. Напевне, вони будуть або відновлювати екзархат, або переводити єпархії у пряме підпорядкування Москві, особливо на окупованих територіях", - додав богослов.