РПЦ доведеться відповідати перед світовим православ’ям за воєнні злочини – Євстратій (Зоря)

17 лютого, 10:50
Православні
РПЦ доведеться відповідати перед світовим православ’ям за воєнні злочини – Євстратій (Зоря) - фото 1
Після колапсу путінської системи РПЦ доведеться відповідати церковним середовищем, перед світовим православ’ям і перед суспільством за воєнні злочини.

Таку думку висловив речник ПЦУ, митрополит Євстратій (Зоря) в інтерв’ю українській редакції порталу LRT.lt, інформує Релігійна правда.

За його словами, путінська система рано чи пізно зазнає колапсу.

“Коли не буде Путіна, система сама не зміниться моментально на краще. Так само як ми бачили, що падіння комуністичної диктатури в Росії в 1991 році не призвело до того, що Росія стала повноцінною демократичною країною. І в ній були, як ми бачимо, успішно демонтовані навіть ті маленькі паростки свободи і демократії, які намагалися пробитися після колапсу Радянського Союзу. Щонайменше, так само як при зникненні багатьох диктаторів, система яких абсолютно акцентована на їхні особистості, відбуваються всередині диктатури докорінні зміни, очевидно, що і путінська система без Путіна не зможе далі існувати. Вона зазнає раніше чи пізніше свого колапсу”, – наголосив митрополит.

Він зазначив, що в цій ситуації МП доведеться відповідати за схвалення війни та участь у злочинах.

“І в цій ситуації Московській Патріархії доведеться відповідати перед церковним середовищем, відповідати перед світовим православ’ям і відповідати перед суспільством. Тому що суспільство російське, знімаючи зокрема із себе відповідальність за все те, що зараз відбувається і що відбулося, буде вимагати від Московської Патріархії відповіді.

“Ви ж наші релігійні провідники, ви ж наша церква. Ви нам повинні були говорити, де є правда, а де є неправда, ви повинні були давати нам моральні настанови. А що ви робили? Ви схвалювали цю безглузду війну, ви схвалювали цю криваву диктатуру, ви заохочували нас брати участь в злочинах, у геноциді. То ви за це маєте відповідати”, – вважає Євстратій (Зоря).