РПЦ і державні лідери Росії поділяють відповідальність за викрадення українських дітей, - Вселенський Патріарх

22 березня, 15:01
Міжконфесійне
РПЦ і  державні лідери Росії поділяють відповідальність за викрадення українських дітей, - Вселенський Патріарх - фото 1
Російська Церква поділяє відповідальність за воєнні злочини, скоєні в Україні, разом із політичною владою цієї країни, заявив Патріарх Константинопольський Варфоломій I, який перебуває з візитом у Вільнюсі.

Про це повідомляє видання LRT.

«Церковні та державні лідери в Росії були співучасниками злочину агресії та поділяють відповідальність за такі злочини, як шокуюче викрадення українських дітей», — сказав Патріарх під час участі в конференції з міжкультурного та релігійного діалогу в Сеймі Литви у середу.

«Вони завдали великих страждань не лише народу України, а й росіянам, яких зараз вже понад 100 тисяч загиблих, і відповідають за жахливі звірства», - сказав першоєрарх.

Вселенський Патріарх заявив, що з часів царя російська політична влада прагне інструменталізувати релігію та використовувати її у своїх цілях. Це робиться і зараз, оскільки кремлівський режим пропагує ідеологію «русского міра».

"Особливо важливим у цьому аспекті є панславізм - ідеологія, згідно з якою всі слов’яни повинні об’єднатися під керівництвом Москви, це глибоко расистська ідеологія ХІХ століття, яка знайшла своє релігійне вираження в етнофілетизмі, який Константинополь засудив як єресь у 1872 році", - сказав Варфоломій I.

За словами Патріарха, релігія стала маргіналізованою, її використовують для досягнення геополітичних і політичних цілей.

«Нинішня криза в Україні, яка відбувається через неспровоковану російську агресію, є епіцентром геополітичного землетрусу. Європа прокидається від глибокої ілюзії, бо вважала, що війна в Європі залишилася в минулому. Хоча Європа була інтелектуально не готова до цього, вона швидко адаптувалася до ситуації за допомогою таких держав-членів як Литва», – сказав Патріарх Варфоломій.

«Ця війна, безсумнівно, вплине на розвиток Європи та світу. Ця криза в Європі пов’язана з найбільшим викликом у православному світі», – сказав він.

Константинопольський Патріарх сказав, що після війни потрібно буде відбудовувати Україну не лише фізично, а й духовно.

Голова Ради європейських єпископських конференцій архиєпископ Вільнюса Гінтарас Грушас, зі свого боку, заявив, що забарвлення цієї війни релігійним відтінком викликає велике занепокоєння.

«Ми особливо стурбовані тим, що розповідь про війну забарвлена ​​релігійним відтінком. Войовничі проповіді Патріарха Московського Кирила нас приголомшили, і водночас втішає позиція багатьох миротворців», – сказав він.

За словами архиєпископа, якби християни були єдині, не оголошувалися б «справедливі» війни, була б лише мирна справедливість.

Патріарх Варфоломій перебуває з візитом у Литві після рішення відновити у сані п’ятьох литовських священнослужителів. Митрополит РПЦ у Литві Інокентій позбавив їх сану минулого літа.

Ці священнослужителі критикували Віленсько-Литовську єпархію РПЦ за те, що вона не відмежовується від Патріарха Московського Кирила, який підтримує війну в Україні.

Читайте також:

У викрадачки дітей, на яку суд в Гаазі видав ордер на арешт, чоловік - священик РПЦ