РПЦ не втягуватиме Папу у міжправославні проблеми, з обговоренням українського питання ще визначаються

РПЦ не втягуватиме Папу у міжправославні проблеми, з обговоренням українського питання ще визначаються - фото 1
На зустрічі Папа Франциск та Патріарх Кирил не говоритимуть про міжправославні проблеми. Щодо ситуації в Україні, то з обговоренням цього питання ще потрібно визначитися.

Про це заявив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон в інтерв’ю РІА “Новости”. Розмову поширив офіційний сайт РПЦ.

Питання звучало так: "Чи очікується, що Папа Франциск зробить заяву на підтримку позиції Російської Церкви щодо проблеми розколу в Україні, а також кризи у православному світі внаслідок дій Патріарха Константинопольського Варфоломія?"

Митрополит Іларіон відповів: "Ми не повинні втягувати римського Понтифіка у вирішення міжправославних проблем і цього не робитимемо. Ситуація в Україні не може не викликати нашого загального занепокоєння, але чи обговорюватиметься вона на зустрічі Папи та Патріарха, це ще належить визначити".

Вже достеменно відомо, що головне питання обговорення стосуватиметься того, як християнам виживати у світі, який стає дедалі агресивнішим щодо них у цілій низці регіонів. Не тільки на Близькому Сході, де останніми роками в деяких країнах відбувалося масове витіснення християн з місць свого проживання, і не тільки в низці країн Африки, де християни зазнають переслідувань і гонінь. Але й у Європі, де, за словами митрополита Іларіона, почастішали випадки нападу на храми, осквернення святинь.

Будуть порушені теми миротворчості, зниження політичної напруги між Заходом і Росією, відстоювання традиційних християнських цінностей у Європі та світі, світових тенденцій відходу від традиційних уявлень про дві статі та шлюб, нових біотехнологій, впровадження штучного інтелекту, пандемії, QR-кодів та побоювань встановлення тотального контролю над громадянами, міграційних потоків та криз, екопроблем, майбутнього християнства та людства в цілому.

Обговорення богословських та доктринальних тем не планується.

Нагадаємо, зустріч Папи Франциска і Патріарха Кирила планується на 2022 рік.