РПЦ підготувала регламент вигнання бісів

12 квітня, 10:48
Православні
РПЦ підготувала регламент вигнання бісів - фото 1
Російська Православна Церква (РПЦ) підготувала регламент щодо проведення екзорцизму. Там кажуть, що таку практику проводять не в усіх помісних церквах, тому її вирішили уніфікувати.

Про це повідомив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, пише "Громадське" з посиланням на «РИА Новости».

Документ підготувала комісія з богослов'я РПЦ, наразі його зміст невідомий. За словами священнослужителя, після закінчення роботи над будь-яким церковним проєктом, він надходить до редакційної групи, де можуть вносити правки та зміни. Тому до публікації зміст регламенту не розголошуватимуть.

«Практика екзорцизму існує не в усіх помісних церквах. Документ містить історію цієї практики, що йде від апостольських часів, і пропозиції щодо її уніфікації та регламентації», ㅡ сказав митрополит.

Екзорцизм ㅡ вид релігійної практики, обряд «вигнання бісів» та інших «надзвичайних істот» з людини за допомогою молитви та певних ритуалів. У християнстві практика екзорцизму більш притаманна католикам, хоча й до 2020 року в РПЦ був свій офіційний екзорцист ㅡ Архімандрит Герман.

Із дозволу церковної влади він регулярно проводив обряд вичитки, тобто «вигнання бісів». Попри це, вірян закликали не проводити такі ритуали самостійно та рекомендували звертатися тільки до «підготовлених духівників-екзорцистів».