РПЦ скуповує нерухомість поряд із базами НАТО у Норвегії, - ЗМІ

РПЦ скуповує нерухомість поряд із базами НАТО у Норвегії, - ЗМІ - фото 1
Останніми роками Російська Православна Церква придбала декілька об'єктів нерухомості у Норвегії поруч із військовими базами.

Про це повідомляє видання "Настоящее время", передає Еспресо.

За інформацією норвезького видання Dagbladet, один із об'єктів – це старий молитовний будинок у Серейді з краєвидом на Хоконсверн. Там знаходиться головна база Королівського військово-морського флоту Норвегії та найбільша військово-морська база у країнах Північної Європи. За даними з реєстру, 2016 року приміщення було придбано Богоявленською парафією Московського Патріархату.

Видання зазначає, що молитовний будинок розташовановсього за три кілометри по прямій від Хоконсверна, і звідти добре видно більшу частину військово-морського флоту Норвегії.

Ще декілька об'єктів РПЦ придбала у 2017-2021 роках у норвезькому прибережному регіоні Ругаланн. Наприклад, у Ставангері є парафія святої великомучениці Ірини, яка розташована за 15 хвилин пішки від штаб-квартири JWC – Об'єднаного центру бойових дій НАТО.

Також у Російської Православної Церкви є нерухомість у Кіркенесі, за кілька кілометрів від кордону з Росією. За даними видання, парафія преподобного Трифона Печенгського була придбана Церквою у 2015 році. Цей район відомий тісними зв'язками з РФ - багато росіян мешкають на норвезькій стороні кордону.

Експерт з безпеки з Alfa Sefland Winge зазначає, що об'єкти нерухомості, що належать РПЦ, такі як Хоконсверн, "можуть бути проблемою", адже будівлі можуть використовуватися для чогось іншого, окрім релігійних цілей.