РПЦ створила ідеологічну базу для вторгнення в Україну, - богослов

20 березня, 12:34
Суспільство
РПЦ створила ідеологічну базу для вторгнення в Україну, - богослов - фото 1
Захід все ще погано розуміє, що таке Росія та її політичний режим. Індикатор тут досить простий: ні проти Патріарха Кирила особисто, ні проти Московської Патріархії досі не запроваджено жодних санкцій, хоча список санкцій уже перевершив усі мислимі межі.

Про це у себе на Фейсбуці написав російський богослов і публіцист Сергій Чапнін.

"Тим часом і сам Патріарх і вся "офіційна Церква" повною мірою поділяють відповідальність як мінімум за створення ідеологічної бази для здійснення вторгнення в Україну та подальше моральне виправдання війни", - зазначив він.

За його словами, РПЦ зараз платить путінському режиму за ті гроші, які до неї вливались.

"Це ганьба для Російської Церкви, але водночас це неминуча плата за ті блага, насамперед фінансові, які Церква з незмінною вдячністю приймала від держави останніми роками. Гроші вийшли не просто брудні. Це ціна крові", - заявив експерт.

"Звичайно, є парафіяльні громади, монастирі, окремі священики та єпископи, які засуджують війну і, я сподіваюся, категорично не згодні з Патріархом Кирилом, але поки що через різні причини не заявляють про свою позицію... Кожен вирішує сам. Сам робить вибір. Просто хочу нагадати, що мовчання – це також вибір. І цілком конкретний", - додав Сергій Чапнін.