РПЦ давала хабарі Антіохійському Патріарху за невизнання ПЦУ

Скандально відомий єпископ РПЦ Флавіан за дорученням Московського Патріарха Кирила возив хабарі Предстоятелю Антіохійської Церкви, щоби той підтримував Москву в питанні української автокефалії.

Про це повідомляє журналіст Радіо Свобода Сєргєй Хазов-Кассіа у своєму матеріалі-розслідуванні, пише Релігійна правда.

Як зазначає журналіст, єрарх РПЦ Флавіан став співголовою двосторонньої комісії в діалозі з Сиро-

Яковитською Православною Церквою (одна з шістьох Давньосхідних Церков) і у 2018 році їздив до Лівану та Сирії в складі делегації, яка офіційно доставляла в регіон гуманітарну допомогу, а неофіційно – гроші Патріарху Антіохійському Іоанну X за те, щоб той виступив на боці Москви в питанні надання автокефалії Православній Церкві України. Видання зазначає, що “цю битву Москва в підсумку програла”.

Старання єпископа винагороджувалися з надлишком: тільки офіційне церковне утримання доходило до півтора мільйона на місяць, причому, як стверджує Флавіан, це нормальний дохід єпископа РПЦ. Гроші збирає паства як пожертви або оплату релігійної продукції типу свічок, ікон, релігійної літератури. Півтора мільйона приходили єпископу на картку, скільки грошей архиєреї отримують в конвертах, не знає ніхто.

Раніше у квартирі єпископа Череповецького і Білозерського РПЦ Флавіана у Санкт-Петербурзі співробітники ФСБ знайшли нарколабораторію і готову продукцію. На робочому місці Флавіана правоохоронці також провели обшук в рамках кримінальної справи про шахрайство в особливо великих розмірах.

Згодом єпископ Флавіан утік з Росії.