РПЦ відкрито заявила, що почала діяти на шкоду Константинополю після надання Томосу ПЦУ

РПЦ відкрито заявила, що почала діяти на шкоду Константинополю після надання Томосу ПЦУ - фото 1
Російська Православна Церква (РПЦ) “не робила ніяких ворожих дій щодо Патріарха Константинопольського Варфоломія до надання ним Томосу про автокефалію Православній Церкві України (ПЦУ)”. Про це заявив голова Синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЗЦЗ) Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) 19 вересня в ефірі передачі “Церква і світ” на федеральному телеканалі “Росія-24”.

Про це інформує УНН.

“Ми ніяких дій не вживали на шкоду Константинопольському патріарху за всі ці роки. Навпаки, ми регулярно його інформували про нашу позицію, ми попереджали його про наслідки тих дій, які він мав намір здійснити. Тобто все, що можна було зробити для попередження цих дій, ми робили, а після того, як наших попереджень не почули, після того, як ці дії відбулися, наше завдання — займатися їх наслідками і мінімізувати ту шкоду для світового православ’я, яка завдана діями Константинопольського Патріарха”, — сказав він і додав, що те, що вчинив Патріарх Константинопольський Варфоломій” в Україні, можна порівняти зі стихійним лихом.

“Ніякого подолання розколу не сталося. Він заглибився, тепер уже цей розкол охоплює не тільки Україну, але і багато інших країн, інші помісні Церкви”, — вважає митрополит РПЦ.