РПЦ вирішила взятися за футболістів збірної Росії

РПЦ вирішила взятися за футболістів збірної Росії - фото 1
Збірній Росії з футболу, яка вилетіла з чемпіонату Європи-2020 року, посівши останнє місце в групі B, необхідні духівники від РПЦ. З такою заявою виступив 1 липня голова патріаршої комісії з питань фізкультури і спорту Московського Патріархату митрополит Мурманський і Мончегорский Митрофан (Баданіна).

Про це інформує Credo.press.

"Повинні бути духівники в нашій збірній, обов'язково займатися опікою наших хлопців. Тут саме брак духовної практики: вони якісь небойові, духовно, мені здається, слабенькі, невмотивовані", - сказав митрополит.

Інша причина провалу команди Станіслава Черчесова, за словами митрополита, полягає в «духовному розоренні», яке відбулося з колективом через нецензурну лексику та лайки на полі.

Традиційно Православна Церква засуджувала пристрасті, які супроводжують спортивні змагання: в церковних канонах неодноразово говориться про "кінські перегони" (гонки), за присутність на яких покладається єпитимія, а після християнізації Римської імперії в ній були скасовані олімпіади. Спеціальну структуру "з окормлення спорту" в РПЦ створили лише при патріархові Кирилу (Гундяєві), який з часу своєї служби в Швейцарії в 1970-і рр. захопився гірськими лижами.