РПЦ визнала автокефалію Охридської Ариєпископії

РПЦ визнала автокефалію Охридської Ариєпископії - фото 1
Російська Православна Церква визнала Македонську Православну Церкву – Охридську Архієпископію автокефальною Церквою-Сестрою.

Про це за підсумками засідання Священного Синоду РПЦ від 25 серпня 2022 повідомляє Православная жизнь.

Заслухавши повідомлення Патріарха Московського про дарування Сербською Православною Церквою автокефалії Македонської Православної Церкви – Охридської Архиєпископії (журнал №62), Синод ухвалив:

1. Подякувати Господу Богу за вирішення питання про статус Православної Церкви в Північній Македонії, що відбулося на канонічних засадах.

2. Визнати Македонську Православну Церкву – Охридську Архиєпископію автокефальною Церквою-Сестрою та вписати ім'я її Предстоятеля Блаженнішого Архиєпископа Охридського і Македонського Стефана в священні диптихи.

3. Висловити надію на те, що найюніша в сім'ї автокефальних Православних Церков Македонська Православна Церква – Охридська Архиєпископія буде твердо зберігати в чистоті та непорочності святу православну віру та дотримуватись вірності православній канонічній традиції.

4. Повідомити про рішення Священного Синоду Святішого Патріарха Сербського Порфирія та Блаженнішого Архиєпископа Охридського і Македонського Стефана.

Нагадаємо, 9 травня Священний Синод Вселенського Патріархату після детального обговорення оголосив, що приймає в Євхаристійне сопричастя Македонську Православну Церкву під назвою "Охридська".

16 травня Орхидську Архиєпископію визнала Сербська Православна Церква.

5 червня Патріарх Сербський Порфирій надав Архиєпископу Стефану, Предстоятелю Церкви Північної Македонії, «Томос про автокефалію", поставивши таким чином під сумнів юрисдикцію Вселенського Патріархату як єдиного компетентного церковного органу для надання автокефалії.