РПЦ звинуватила Патріарха Варфоломія у спробі запровадити папську владу в Православній Церкві

Митрополит Іларіон (Алфєєв) - фото 1
Митрополит Іларіон (Алфєєв)
Джерело фото: iz.ru
У Російській Православній Церкві звинуватили Патріарха Варфоломія в “потворній спробі Константинополя ввести папську владу в Православній Церкві”, яка “вже призвела до розколу світового Православ’я”.

Про це заявив в ефірі програми “Церква і світ” голова відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон, повідомляє офіційний сайт РПЦ.

«Ми не можемо прийняти таку модель церковного устрою, де буде одна людина, що вважається непогрішним, у якого буде влада над усіма церковними Соборами. Ми говоримо про те, що Церква є Соборною і Апостольською. Під соборністю ми розуміємо те, що мирською мовою можна було б назвати колективним розумом Церкви: у нас в кожній Помісної Церкви Патріарх підзвітний Архиєрейському Собору, а не Архиєрейський Собор підзвітний Патріарху», - сказав митрополит Іларіон.

«Потрібно дуже тверезо оцінювати розбіжності, і ми готові їх обговорювати в рамках православно-католицького діалогу... З моєї точки зору, політика, яку проводив Константинополь в цьому діалозі, була спрямована не на те, щоб досягти возз'єднання православних і католиків, а на те, щоб, запозичивши католицьку модель, створити таку ж модель в Православної Церкви, - підкреслив голова ВЗЦЗ . - Іншими словами, щоб у нас з'явився якийсь непогрішний "Папа", який брав би одноосібні рішення, а ми всі зобов'язані були б їм підкорятися. У нашій Православній Церкві ніколи такого, слава Богу, не було. І я думаю, що ніколи такого не буде ».

Іларіон вважає, що «ця потворна спроба Константинополя ввести папську владу в Православної Церкви вже привела до розколу світового Православ'я».