Блог Павла Береста. О духовном и грешном_image

Блог Павла Береста. О духовном и грешном

Мощі патріярха Йосипа (Сліпого) перевезуть до Києва

04.06.2013, 13:13
Мощі патріярха Йосипа (Сліпого) перевезуть до Києва - фото 1
В рамках святкування 1025-річчя Хрещення України-Руси та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового, планується перевезення мощів патріярха УГКЦ Йосипа Сліпого до Києва

В рамках святкування 1025-річчя Хрещення України-Руси та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового, планується перенесення мощів патріярха УГКЦ Йосипа Сліпого до Києва. Про це, на прес-конференції, що відбулась 4 червня, заявив глава оргкомітету святкування, єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян.

Крім цього, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення України-Руси, 17-18 серпня відбудеться низка інших заходів: урочиста церемонія освячення Патріаршого собору УГКЦ, святкові богослужіння, мистецькі акції та концерти (в тому числі в Палаці "Україна"), а також Синод Єпископів, основною темою якого буде "Нова євангелізація".

Як відзначив на прес-конференції Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук: "ми очікуємо на цю подію тисячі паломників з усіх куточків світу".

Щодо часу святкування Хрещення Київської Русі, то Патріарх Святослав відзначив, що традиція відзначати цю дату в день Св. князя Володимира виникла в Російській православній церкві та Російській імперії лише на ювілей 900 річчя хрещення. Але давнішня, саме Київська традиція пов'язувала ці події з т.з. "серпневим водосвяттями" та праздниками Маковєїв. "Тому, - додав Патріарх, - ми будемо святкувати Хрещення Русі-України за давнішніми київськими традиціями".

УГКЦ є церквою - прямою спадкоємницею Володимирового хрещення та Київською митрополії тих часів, тому ми підтримуємо та відроджуємо давні церковні традиції українського народу. А під час зустрічі з Константинопольським патріархом, я наголосив, що ми всі будемо дуже раді бачити його на київській землі, адже УГКЦ, як й інші українські православні церкви, є "церквою-дочкою" Вселенського патріархату, - додав Патріарх Святослав Шевчук. 


Последние новости

Вчера
09 декабря
08 декабря
07 декабря