Блог Павла Береста. О духовном и грешном_image

Блог Павла Береста. О духовном и грешном

В Молдові офіційно відсвяткували Різдво за обома стилями

07.01.2014, 21:00
В Молдові офіційно відсвяткували Різдво за обома стилями - фото 1
В Молдові тепер на офіційному рівні святкують обидва Різдва (за старим та за новим стилями). Комуністи заявили, що це зруйнує державність.

Наприкінці минулого року Парламент Молдови прийняв рішення вважати 25 грудня - Різдво за новим стилем - святковим днем. Відповідні поправки були внесені в постанову парламенту про святкові дні та дні відпочинку, а також до Трудового кодексу.

Проти такої постанови виступили комуністи. Як повідомив сайт kommersant.md, депутат ПКРМ Сергій Статі заявив, що "це вдарить по християнству і зруйнує державність країни". Також він запропонував порадитися з цього приводу з Митрополією Молдови (РПЦ) та паствою. Однак подібні пропозиції були відхилені парламентом.

У своєму Різдвяному посланні Президент Республіки Молдова Ніколае Тімофті заявив: "Нещодавно парламент узаконив святкування Різдва за новим стилем - 25 грудня, зберігши і святкування за старим стилем - 7 січня. Обранці народу прийняли мудре рішення в дусі демократії, терпимості і свободи віросповідання. Незалежно від календаря, Різдво Христове - це свято душі, і ми відзначимо його разом з великої сім'єю народів Європи, невід'ємною частиною якої ми є.

Я твердо переконаний, що інтеграція Республіки Молдова до Європейського Союзу сприятиме побудові демократичного і процвітаючого суспільства, кращого майбутнього для наших дітей та онуків. Духовні цінності, компетентність і солідарність стануть наріжним каменем наших досягнень на цьому шляху".

 

П.С. Нагадаємо, що хоч Білорусь (поки ще) й не прямує до Европи, але 25 грудня офіційно вже давно є вихідним днем.

 

 

 

 

Последние новости

Вчера
14 июля
13 июля
12 июля