Блог Тараса Тымо_image

Блог Тараса Тымо

"Євхаристійна монокультура" - роздуми про одну літургійну проблему

09.07.2012, 21:20

Останнім часом відбувалося доволі багато подій та з'являлися численні публікації на тему літургійного благочестя і відродження богослужбового життя Церкви. Можна згадати появу нового Катехизму УГКЦ, з дуже виразними літургійними акцентами, "літургійні" дискусії навколо нього в декількох періодичних виданнях, активізацію роботи Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, вихід декількох класичних праць з літургійного богослов'я та історії у перекладі у видавництві УКУ та в "Свічадо"...

Цього тижня побачить світ новий номер журналу "Патріархат", присвячений літургійним питанням. Як вже заведено у літургійній царині, багато з тем статтей будуть доволі дискусійними, цікавими і проблемними. Попередньо ознайомившись із деякими дописами, мушу сказати, що це буде справді вартий уваги номер, що зацікавить священиків, літургістів, семінаристів і всіх, кому цікава жива участь у Літургії Церкви та відродження богослужбового життя.  В журналі будуть цікаві роздуми про Псалми, інтерв'ю з вл. Венедиктом (Алексійчуком), Головою Патріаршої літургійної комісії, ряд цікавих статтей літургістів і богословів.

Як "пробу" пропоную частину своєї статті про проблему, яку дослідники Літургії називають "євхаристійною монокультурою". Повністю статтю можна буде прочитати в "Патріархаті", а наразі витяг із неї на сторінці мого блогу http://xpictianos.blogspot.com/ Коментарі, незгода і здорова дискусія вітаються!

Последние новости

Вчера
27 мая
26 мая
25 мая
24 мая
23 мая