Блог Юрия Вавринюка_image

Блог Юрия Вавринюка

Поэт, публицист, редактор журнала "Благовісник"

У Нетішині відбувся круглий стіл «450 років Пересопницького Євангелія. Духовно культурний контекст»

25.03.2011, 12:24

24.03.2011. У конференц-залі Палацу культури міста Нетішина Хмельницької області відбувся круглий стіл на тему «450 років Пересопницького Євангелія. Духовно культурний контекст», в якому взяли участь делегати з десяти областей України: окрім Західного регіону також представники Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької областей. Це засідання круглого столу та інші урочисті заходи проводяться в рамках відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України. Петро Кралюк, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія», доктор філософських наук, професор, у своїй доповіді наголосив, що президенти України невипадково присягають на вірність народу України саме на Пересопницькому Євангелії, адже ця книга була написана українською мовою, українцями та побувала за свою історію існування у всіх регіонах України. 

Доповідачами у круглому столі також були В.М.Жуковський – доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія», В.В. Вознюк– завідувач відділу освіти ЦХВЄУ, О.Ф. Калабський – президент Міжнародного Відкритого університету ім. В. Марцинковського та інші. Представники з областей України – священнослужителі, науковці, освітяни – активно обмінювалися думками, обговорюючи доповіді. Учасником заходу була й Нетішинський міський голова – Ольга Омельчук. Вона привітала присутніх і побажала плідної роботи. 

Церква Християн Віри Євангельської України є ініціатором проведення подібних заходів у різних регіонах України. Тому єпископ М. Синюк, старший пресвітер Волинської області єпископ М. Близнюк, старший пресвітер Рівненської області єпископ В. Боришкевич, старший пресвітер Тернопільської області єпископ В. Терещенко долучилися до участі в круглому столі і намітили провести подібні заходи у своїх областях. Круглий стіл «450 років Пересопницького Євангелія» на Тернопільщині відбудеться орієнтовно уже в кінці травня.

Говорячи про важливість Євангелії у культурному розвитку суспільства, професор Віктор Савельєв – завідувач кафедри фундаментальної підготовки Прикарпатського інституту ім. Грушевського у своїй доповіді зокрема акцентував на наступному: «Або в нас буде новий ренесанс і євангелізація України, або ж – ісламізація України і Європи в цілому…» 

Людину людиною робить Євангеліє, щира віра не у сліпий випадок, а у розумний задум Творця. Мабуть саме тому 450 років тому в Пересопниці створили шедевр – рукописну Євангелію, яка стала завершальним акордом у формуванні української народності.

Последние новости

Вчера