ВСЦиРО осудил «Всемирный русский народный собор» за оправдание российской агрессии против Украины

ВСЦиРО осудил «Всемирный русский народный собор» за оправдание российской агрессии против Украины - фото 1
Всеукраинский Совет Церквей и религиозных организаций 29 марта выступил с решительным осуждением документов «Всемирного русского народного собора» (ВРНС), которые содержат оправдание войны России против Украины.

Религиозные лидеры Украины отметили, что агрессивная российская война против нашей Отчизны является дьявольским делом, а соучастие в ней на стороне агрессора, в том числе через публичное оправдание, есть духовным преступлением. Они призвали Всемирный Совет Церквей и Конференцию Европейских Церквей осудить документы ВРНС и подвергнуть международным санкциям руководство ВРНС во главе с Патриархом РПЦ Кириллом (Гундяевым).

Приводим текст Заявления на языке оригинала:

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка представляє всі основні релігійні об’єднання України – християн, мусульман та юдеїв – рішуче і категорично засуджує підсумкові документи останнього засідання так званого «Всемирного русского народного собора», в яких містяться спроби морального виправдання агресивної війни РФ проти України.

ВРЦіРО у своїх заявах і зверненнях неодноразово засуджувала ідеологію «русского міра», яка слугує базою для виправдання російської агресії проти України та інших країн. Останній документ «ВРНС» не лише повністю повторює наративи цієї ідеології, але й містить спроби публічного морального виправдання агресивної війни проти України, яку там названо «священною війною». Документ містить заперечення існування українського народу як унікального етносу, заперечення права українського народу на власну суверенну державність, містить виправдання як вже здійснених РФ на території України воєнних злочинів і актів геноциду, так і фактичні заклики до здійснення нових.

«ВРНС» був створений в першу чергу Російською Православною Церквою за сприяння російської держави. Очолює цю організацію патріарх РПЦ Кирил Гундяєв. До роботи в ній залучені лідери багатьох релігійних союзів РФ. Останні документи «ВРНС» поширені через офіційні канали інформації РПЦ. Отже РПЦ та її керівництво, як і керівники інших релігійних об’єднань РФ, які беруть участь в роботі «ВРНС» несуть повну моральну відповідальність за зміст цих антигуманних неонацистських документів, що цілком суперечать правді, духовним і моральним заповідям християнства, ісламу та юдаїзму.

Як представники релігійної спільноти України ми стверджуємо, що агресивна російська війна проти нашої Батьківщини є диявольською справою, а співучасть в ній на боці агресора, в тому числі через публічне виправдання, є духовним злочином.

Ми закликаємо світових релігійних лідерів та організації міжконфесійної і міжрелігійної співпраці, зокрема Всесвітню Раду Церков та Конференцію Європейських Церков, засудити документи «ВРНС». Також вважаємо, що керівництво «ВРНС» на чолі з патріархом РПЦ Кирилом Гундяєвим має бути піддане міжнародним санкціям.

Просимо Бога допомогти Україні досягти перемоги над російським агресором і встановити справедливий мир і знову закликаємо світову спільноту посилити допомогу Україні.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!