ВРЦіРО засудила «Всемирный русский народный собор» за виправдання російської агресії проти України

30 березня, 09:20
Міжконфесійне
ВРЦіРО засудила «Всемирный русский народный собор» за виправдання російської агресії проти України - фото 1
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій 29 березня виступила з рішучим осудом документів «Всемирного русского народного собора» (ВРНС), які містять виправдання війни Росії проти України.

Релігійні лідери України наголосили, що агресивна російська війна проти нашої Батьківщини є диявольською справою, а співучасть в ній на боці агресора, в тому числі через публічне виправдання, є духовним злочином. Вони закликали Всесвітню Раду Церков та Конференцію Європейських Церков засудити документи «ВРНС» та піддати міжнародним санкціям керівництво «ВРНС» на чолі з Патріархом РПЦ Кирилом (Гундяєвим).

Подаємо текст Заяви:

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка представляє всі основні релігійні об’єднання України – християн, мусульман та юдеїв – рішуче і категорично засуджує підсумкові документи останнього засідання так званого «Всемирного русского народного собора», в яких містяться спроби морального виправдання агресивної війни РФ проти України.

ВРЦіРО у своїх заявах і зверненнях неодноразово засуджувала ідеологію «русского міра», яка слугує базою для виправдання російської агресії проти України та інших країн. Останній документ «ВРНС» не лише повністю повторює наративи цієї ідеології, але й містить спроби публічного морального виправдання агресивної війни проти України, яку там названо «священною війною». Документ містить заперечення існування українського народу як унікального етносу, заперечення права українського народу на власну суверенну державність, містить виправдання як вже здійснених РФ на території України воєнних злочинів і актів геноциду, так і фактичні заклики до здійснення нових.

«ВРНС» був створений в першу чергу Російською Православною Церквою за сприяння російської держави. Очолює цю організацію патріарх РПЦ Кирил Гундяєв. До роботи в ній залучені лідери багатьох релігійних союзів РФ. Останні документи «ВРНС» поширені через офіційні канали інформації РПЦ. Отже РПЦ та її керівництво, як і керівники інших релігійних об’єднань РФ, які беруть участь в роботі «ВРНС» несуть повну моральну відповідальність за зміст цих антигуманних неонацистських документів, що цілком суперечать правді, духовним і моральним заповідям християнства, ісламу та юдаїзму.

Як представники релігійної спільноти України ми стверджуємо, що агресивна російська війна проти нашої Батьківщини є диявольською справою, а співучасть в ній на боці агресора, в тому числі через публічне виправдання, є духовним злочином.

Ми закликаємо світових релігійних лідерів та організації міжконфесійної і міжрелігійної співпраці, зокрема Всесвітню Раду Церков та Конференцію Європейських Церков, засудити документи «ВРНС». Також вважаємо, що керівництво «ВРНС» на чолі з патріархом РПЦ Кирилом Гундяєвим має бути піддане міжнародним санкціям.

Просимо Бога допомогти Україні досягти перемоги над російським агресором і встановити справедливий мир і знову закликаємо світову спільноту посилити допомогу Україні.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!