• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Десятки тисяч підписали петицію із закликом змінити обряд хрещення в Православній Церкві Румунії...

Десятки тисяч підписали петицію із закликом змінити обряд хрещення в Православній Церкві Румунії

08.03.2021, 10:20
Світові
Десятки тисяч підписали петицію із закликом змінити обряд хрещення в Православній Церкві Румунії - фото 1
Смерть немовляти, якому було шість тижнів, після того, як його занурили у воду під час хрещення, викликала обурення громадськості в Румунії та призвела до закликів змінити столітній ритуал хрещення.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Румунська Православна Церква відкидає реформування обряду хрещення та модернізацію церковної традиції і заявила, що залишається вірною своїм корінням, протистоячи тим, хто в Румунії вимагає змінити або модернізувати деякі церковні традиції, як це роблять інші християнські конфесії в останні десятиліття.

31 січня у дитини на ім'я Юстин зупинилося серце деякий час після того, як його охрестив православний священник у місті Сучава на північному сході країни. Наступного дня хлопча померло у лікарні.

За словами адвоката батьків Юстина Йоана Бульбоаки, лікарі виявили в його легенях одну десяту літра рідини. Результати розтину очікуються через пару тижнів. Він додав, що священника, лікаря швидкої допомоги, батьків та гостей на хрещенні опитали прокурори.

Священник, який здійснив хрещення, Александру Мазараче, вважається підозрюваним у розслідуванні випадку вбивства через необережність у справі смерті Юстина.

Адвокат Мазараче, Марсель Балатчі, в лютому заявив Радіо Свобода, що його клієнт «невинний» і сказав, що той «здійснив ритуал за церковними канонами».

Після смерті Юстина десятки тисяч підписали петицію із закликом змінити традицію, за якою малюка треба тричі повністю занурити у воду, щоб хреститися в Православній Церкві.

У якості безпрецедентного кроку 17 лютого омбудсмен Румунії зустрівся з священнослужителями РумПЦ та рекомендував вжити заходів щодо безпеки – включно з кращою підготовкою до процедури хрещення нових священників та курсами підвищення кваліфікації для старших.

Але Священний Синод РумПЦ, що зібрався 25 лютого, оголосив, що ритуал хрещення змінювати не буде.

«Ці канони, пов'язані з вірою, діють більше 1000 років, саме тому ми не будемо змінюватися», – сказав архиєпископ Теодосій.

Але на ньому закликали священників бути більш відповідальними при виконанні ритуалу.

Синод також постановив, що священники повинні будуть зустрічатися з батьками перед хрещенням та обговорювати стан здоров’я дітей, тоді як богословські школи забезпечуватимуть «підвищену увагу» до навчання майбутніх священників практиці занурення, повідомляє вебсайт Церкви basilica.ro.

Теодозі, архиєпископ Томіса, лідер консервативного крила РумПЦ, який був у полі зору громадськості за порушення правил протидії коронавірусу, незабаром після смерті немовляти заявив, що Церква не схиляється перед обуренням громадськості.

«Нас не залякати», – жорстко сказав він минулого місяця в інтерв'ю «Антені 3».

«Ці канони, пов'язані з вірою, діють більше 1000 років, саме тому ми не будемо змінювати їх», – сказав він.

Петицію, що закликає до «поміркованого та конструктивного» підходу до хрещення, станом на початок березня підписали понад 65 000 осіб.

Підписанти хочуть, щоб голову дитини символічно окропляли водою, «як це робиться під час католицьких та протестантських хрестин», а не жорстко занурювали у воду...».

«Смерть немовлят, спричинена такою практикою, навіть випадкова, є нескінченною трагедією, яка приносить смуток замість радості. Цей ризик слід усунути в майбутньому», – йдеться у петиції.

Батько немовляти Александру Унгуряну заявив Радіо Свобода, що ритуал хрещення «вже давно повинен був бути змінений», сказавши, що в 2017 році в північно-східному місті Ясси був подібний випадок, який не отримав особливої уваги з боку ЗМІ .

Адвокат батьків Бульбоака каже, що спосіб хрещення «суперечить деонтологічним нормам».

«Дитина плакала; його вклали обличчям догори, будь-хто заковтнув би воду. Це вторинне (відстрочене) утоплення, – сказав він Радіо Свобода 16 лютого. – Коли його вийняли, він не плакав, це був звук, як крик про допомогу, це все, що він міг зробити... [І його] смерть настала пізніше».