Румунський Патріархат не буде змінювати практику хрещення навіть після інциденту із загибеллю немовляти

28 лютого, 09:50
Суспільство
Румунський Патріархат не буде змінювати практику хрещення навіть після інциденту із загибеллю немовляти - фото 1
Синод Румунського Патріархату відмовив на своєму засіданні 25 лютого змінювати практику здійснення Таїнства Хрещення повним зануренням після інциденту із загибеллю немовляти на початку лютого в місті Сучава.

Як повідомляє низка православних телеграм-каналів, Синод отримав петицію за перехід до обливаному хрещенні, яку підписало більше 50 тисяч громадян Румунії.

Про це пише Портал «Credo.Press».

Синод Румунського Патріархату констатував, що задоволення подібних вимог виходить за межі компетенції окремої Помісної Церкви.

"Обов'язок Румунської Православної Церкви, - йдеться в ухвалі Синоду, - залишатися в спілкуванні і догматичному (доктринальне), літургійному (сакраментальне) і канонічному (дисциплінарному) єдності зі Вселенською Православною Церквою".

У зв'язку з інцидентом Синод зобов'язав перед хрещенням опитувати батьків і хрещених дитини про стан його здоров'я. На богословських факультетах і в семінаріях Румунського Патріархату буде приділятися більше уваги практиці трьох занурень під час хрещення. Для священиків будуть організовані щорічні зустрічі, на яких їм будуть нагадувати про «порядок вчинення кожного з церковних Таїнств».