Сайт Ватикану зламаний

30.11.2022, 18:12
Католики
Сайт Ватикану зламаний - фото 1
Сайт Ватикану лежить. І це виглядає на хакерську атаку.

Про це написав у Фейсбуці священик і блогер В'ячеслав Окунь.

"Сайт Ватикану лежить вже годину. Кібератака Росії після інтерв'ю Франциска про бурятів і чеченців?", - висловив припушення священик.

За словами речника Ватикану Маттео Бруні, Святий Престол повідомив, що офіційний веб-сайт Ватикану був вимкнений сьогодні після очевидної хакерської атаки. «Технічні розслідування тривають через незвичайні спроби отримати доступ до сайту», — сказав він.

Як РІСУ інформувала, посол Росії у Ватикані Алєксандр Авдєєв передав протест з приводу опублікованих у журналі Americamagazine, висловлювань Папи Римського про жорстокість російських окупантів в Україні. Офіційна представниця МЗС Російської Федерації Марія Захарова також заявила, що висловлювання Папи Римського Франциска про злочини військовослужбовців РФ в Україні є «перекрученням істини».

Нагадаємо, в інтерв'ю єзуїтському журналу «Америка» Папа Франциск на прохання америнського журналіста пояснив, чому він іноді обтічно говорить про Путіна, Росію та її агресію проти України.

«Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-мученик, мученицький народ. Якщо існує мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, які вторгаються. Загалом, найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належить до російської традиції, наприклад, чеченці, буряти і так далі. Безумовно, той, хто нападає, – це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити в загальному, хоча добре відомо, кого я засуджую. Не обов’язково вказувати ім’я та прізвище", - зазначив понтифік.