Вслід за Захаровою посол Росії у Ватикані обурився словами Папи про жорстокість російських солдат в Україні

Вслід за Захаровою посол Росії у Ватикані обурився словами Папи про жорстокість російських солдат в Україні - фото 1
Посол Росії у Ватикані Алєксандр Авдєєв передав протест з приводу опублікованих у журналі Americamagazine, висловлювань Папи Римського про жорстокість російських окупантів в Україні.

«Ввечері 28 листопада я зробив подання керівництву дипломатичної служби Ватикану, висловивши обурення дивними висловлюваннями, приписуваними Папі Римському Франциску в його інтерв’ю, що вийшов на порталі Americamagazine, опублікованому в США. Україні”, – сказав Авдєєв, цитують росЗМІ.

Представник Росії зазначив, що “єдність багатонаціонального російського народу непохитна і нікому не вдасться поставити її під сумнів”.

В інтерв'ю єзуїтському журналу «Америка» Папа Франциск на прохання америнського журналіста пояснив, чому він іноді обтічно говорить про Путіна, Росію та її агресію проти України.

«Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-мученик, мученицький народ. Якщо існує мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, які вторгаються. Загалом, найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належить до російської традиції, наприклад, чеченці, буряти і так далі. Безумовно, той, хто нападає, – це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити в загальному, хоча добре відомо, кого я засуджую. Не обов’язково вказувати ім’я та прізвище", - зазначив понтифік.

Він також порівняв війну Росії в Україні з “жахливим геноцидом” 1930-х років, організованим радянською владою Голодомором.

Як РІСУ інформувала, офіційна представниця МЗС Російської Федерації Марія Захарова також заявила, що висловлювання Папи Римського Франциска про злочини військовослужбовців РФ в Україні є «перекрученням істини».