Сакральні локації Львівщини запрошують туристів

22.04.2021, 12:00
Культура
Церква Успіння Пресвятої Бородиці у с. Страдч - фото 1
Церква Успіння Пресвятої Бородиці у с. Страдч
Управління туризму  Львівської ОДА запрошує відвідати сакральні локації Львівщини, які вже не одне століття додають духовних сил паломникам та простим відвідувачам.

Джерело: Galinfo

За 20 км від Львова є Страдецька Хресна дорога, що має значення Єрусалимської. Благословив її Папа Римський у 1936 році. Відтоді Страдч набув статусу відпустового місця. Сюди навідується чимало людей, є випадки чудесного зцілення. Територію відносять до однієї з найдавніших пам’яток християнства в Україні. За переказами, монахи заселилися сюди вже у ХІ столітті. Їм вдалося розвинути підземний монастир до масштабів другого за значенням, після Києво-Печерської лаври. Але часті татарські набіги привели його до занепаду. Одного разу орда запалила багаття біля печери, де поховалися місцеві, а монахів, що намагалися заступитися за невинних, повбивали. Археологічні дослідження доводять, що ця історія має достовірну основу. В печерному приміщенні виявили обгорілу дерев’яну підлогу та велику кількість людських кісток. На місці згарища тепер стоїть печерна церква Матері Божої Нерушимої Стіни. Вона багата давніми пам’яткамию

Вгорі над печерою є мурована церква Успіння Пресвятої Богородиці. Вона має не лише духовну, але й мистецьку цінність – тут зберігаються ікони, відомих українських художників: Петра Холодного, Антона Манастирського, а над розписом іконостасу працював Олекса Новаківський.

Отець храму Іван Колтун запрошує вірян у Страдч на Служби Божі та нічні чування, а щосереди і щоп’ятниці під час Великого Посту о 19:00 відбувається спільна Хресна Дорога на Святій Страдецькій Горі. Тоді можна приступити і до Святої Тайни Покаяння.

ʺЦерква сьогодні має великий виклик, - розповідає отець Іван. - Ми закликаємо людей дбати про фізичне здоров’я, дотримуватись карантинних вимог, що запроваджені по всьому світу, але і не обмежуємо і запрошуємо до духовних скарбів, уділяючи Святих Тайн. В непростий час люди шукають духовного порятунку і Церква, як мати, готова дати відповідь на їх запитиʺ.

Напитися води з цілющого джерела Богородиці, пройтися Хресною ходою можна на Побійній горі біля Крехівського монастиря. Серед лісу тут зустрічаються скельні печери, що колись служили помешканням для монахів.

Крехівський монастир - фото 71072
Крехівський монастир

 

Неподалік Унівської Лаври Хресна дорога веде на Чернечу гору. Тут виявлено кам’яний фундамент храму XII-XIII століття. Поруч – надгробки та хрести часів Хмельниччини. На пагорбах віддавна молилися ченці, багато з них тут захоронені. В каплиці митрополичих палат Унівської Лаври є можливість споглядати копію Туринської плащаниці.

Свято-Успенська Унівська лавра - фото 71073
Свято-Успенська Унівська лавра

 

Скельний монастир у Розгірче, кажуть, такий в архітектурному сенсі на Галичині один. Особливо цікава верхня печера, де розмістилась каплиця. До святині веде 18 сходинок. Інші приміщення служили за келії. Це місце з особливою енергію.

Скельний монастир у Розгірче - фото 71074
Скельний монастир у Розгірче

 

Сходи до скельного монастиря у Розгірче - фото 71075
Сходи до скельного монастиря у Розгірче