• Головна
  • Новини
  • Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ має нового правлячого єпископа...

Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ має нового правлячого єпископа

27.10.2011, 18:25
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ має нового правлячого єпископа - фото 1
Святослав (Шевчук), Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Глава УГКЦ, за згодою Постійного Синоду УГКЦ, прийняв зречення з душпастирського уряду у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії, подане владикою Юліаном (Вороновським), якому у травні цього року виповнилося 75 років.

Юліан (Вороновський)27 жовтня 2011 р. стало відомо, що Святослав (Шевчук), Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Глава УГКЦ, за згодою Постійного Синоду УГКЦ, прийняв зречення з душпастирського уряду у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії, подане владикою Юліаном (Вороновським), якому у травні цього року виповнилося 75 років.  Відповідно до приписів 210 канону Кодексу Канонів Східних Церков про це було повідомлено Апостольську Столицю, повідомляє радіо Ватикан.

Ярослав (Приріз)Його наступником став владика Ярослав (Приріз), ЧНІ, дотеперішній єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Владика Юліан (Вороновський), очолював Самбірсько-Дрогобицьку єпархію від її відновлено у 1993 році. Від березня 2006 року йому допомагав єпископ-помічник Ярослав (Приріз), якого у квітні минулого року піднесено до гідності коад’ютора, тобто, єпископа, який у випадку вакантного єпархіяльного престолу силою самого права стає наступником.

Як інформує сайт Самбірсько-Дрогобицької єпархії, вона охоплює 6 адміністративних районів на південному заході Львівської області. Душпастирську опіку майже  400 тисяч вірних здійснюють майже 300 священнослужителів на 220 парафіях, об’єднаних у 20 деканатів.