"Самостійна" Церква: Митрополит Онуфрій дає усні дозволи поминати Кирила на Богослужіннях

"Самостійна" Церква: Митрополит Онуфрій дає усні дозволи поминати Кирила на Богослужіннях - фото 1
Учасники Помісного Собору УПЦ МП, який відбувся 27 травня у Феофанії, не обговорювали ультимативні вимоги до ПЦУ. До цього просто не дійшли.

Про це розповіли священнослужителі УПЦ МП під час зустрічі з духовенством ПЦУ, написав у себе на Фейсбуці о. Андрій Дудченко.

За його словами перша неформальна, але публічна зустріч представників двох Церков тривала понад три години. Участь у ній взяв 21 клірик з УПЦ та ПЦУ, приблизно порівну.

"Був радий побачити давніх друзів і познайомитися з новими", - зазначив о Андрій.

"Було також зауважено на тому, що треба відмовлятися від "мови ворожнечі" по відношенню один до одного.

Крім того, дізнався про деякі цікаві нюанси. Так, рішення Собору УПЦ в Феофанії у тій частині, що стосуються діалогу з ПЦУ (і є ультимативними), на самому Соборі не обговорювалися. До цього просто не дійшли, а ухвалили те, що було приготоване.

Ще більш цікаво, що митр. Онуфрій дає усні дозволи поминати Кирила на тих парафіях Київської єпархії, які цього хочуть. Отака квазі-автокефалія", - додві він.

Нагадаємо, після широкомасштабного вторгненя Росії в України та схвалення війни Патріархом РПЦ у громадах УПЦ МП прокотилася хвиля протестів проти поминання Кирила під час Богослужінь.

27 травня 2022 р. у Києві відбувся Собор УПЦ МП, на якому УПЦ підтвердила свій «незалежний статус" від Московського Патріархату, і внесла відповідні зміни до свого статуту.

Собор також засудив війну Росії проти України та висловив незгоду з позицією Патріарха Кирила щодо цього питання.