"Самозванці, яких легітимізував Константинополь", - так в Москві називають священиків та єпископів ПЦУ

"Самозванці, яких легітимізував Константинополь", - так в Москві називають священиків та єпископів ПЦУ - фото 1
10 липня 2021 року в передачі «Церква і світ», що виходить на каналі «Росія 24» у суботу і неділю, голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон розповів, як в РПЦ ставляться до священиків ПЦУ.

"У нас є одна дуже проста відповідь, яку ми офіційно озвучуємо: це не священики, це миряни, люди, які начепили на себе священничий одяг та проголосили себе священиками. Там є і ті, хто проголосив себе архиєреями і митрополитами, але вони не мають канонічного рукоположення. Тому ніякі вони не священики. Це самозванці, які незаконним чином привласнили собі священний сан, а потім їх легітимізував Константинополь. Оскільки тепер Константинополь є верховним арбітром для цієї так званої «церкви ПЦУ», напевно, Константинополю і треба розбиратися з усім, що там відбувається. До нас це ніякого відношення не має, до канонічного Православ'я це ніякого відношення не має", - повідомив він.

Додамо, що 13-15 липня митрополит Іларіон (Алфеєв) перебуває у США для участі в саміті на захист релігійної свободи.

"Основна мета візиту - участь у саміті в захист релігійної свободи, який проходить 13-15 липня у Вашингтоні. Я отримав запрошення виступити на цьому саміті. Мій виступ заплановано на 14-е число", - сказав Іларіон 14 липня РІА "Новости".

За його словами, заплановані також зустрічі під час саміту з низкою діючих і колишніх конгресменів і колишнім послом США з питань міжнародної релігійної свободи Семом Браунбеком. Про зустрічі на вищому рівні - наприклад, з держсекретарем США - мова не йде.

Візит глави відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату в США завершиться 15 липня.