СБУ повідомила про підозру митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП на Вінничині (оновлено)

07.11.2022, 11:07
Держава
СБУ повідомила про підозру митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП на Вінничині (оновлено) - фото 1
За матеріалами Служби безпеки України керуючий однією з єпархій УПЦ МП на Вінниччині отримав повідомлення про підозру. СБУ не називає імені митрополита, але швидше за все йдеться про митрополита Тульчинського УПЦ МП Іонафана (в миру Анатолій Єлецьких).

Саме в нього, як РІСУ повідомляла раніше, СБУ проводила обшуки.

Відповідно до висновків незалежної експертизи, проведення якої ініціювала СБУ, митрополит здійснював умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Про це 7 листопада повідомив офіційний сайт СБУ.

Відповідні матеріали, зокрема, були розміщені на особистому сайті священика.

У Вінницькій прокураторі повідомили, що за даними слідства, архиєрей, керуючись проросійськими ідеологічними мотивами, усвідомлюючи протиправність своїх дій, розмістив на вебсайті з російським доменом російськомовну статтю «С открытым шлемом, без забрала.

Стаття також була опублікована на офіційному сайті єпархії, якою керує підозрюваний, та в соціальних мережах для загального доступу.

У ній очільник єпархії, зокрема, заперечує самостійність Православної Церкви України, називає її священиків «самосвятами-раскольниками», Україну у статті він називає «Малороссией» та вважає, що її захопив Патріарх Константинопольський Варфоломій І.

Водночас підозрюваний вважає істинною Церквою «Московский Патриархат», який, на його думку, має панувати у православному християнстві.

Протиправний зміст публікації священнослужителя-посадовця досліджено та підтверджено спеціальною експертизою.

СБУ повідомила про підозру митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП на Вінничині (оновлено) - фото 102195

Таким чином, фігурант отримав повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Наразі проводиться весь комплекс слідчо-оперативних заходів для розслідування і проведення експертиз за іншими фактами діяльності митрополита.

Санкцією статті передбачено покарання у виді штрафу або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

СБУ повідомила про підозру митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП на Вінничині (оновлено) - фото 102194